مارسلو گایاردو، سرمربی ریورپلاته که گفته می‌شود یکی از گزینه‌های بارسلونا برای جانشینی والورده است، این شایعات را تکذیب کرد.

گایاردو که در حال حاضر بدون شک بهترین مربی فوتبال آرژانتین است و توانسته ریورپلاته را طی دو فصل متوالی به فینال کوپا لیبرتادورس برساند. او سال گذشته ریورپلاته را قهرمان لیبرتادورس هم کرده بود. نام او به عنوان یکی از نامزدهای بهترین مربی دنیا در سال ۲۰۱۹ از سوی فیفا نیز به چشم می‌خورد. احتمال انتقال گایاردو به بارسلونا زمانی از سوی رسانه‌ها مطرح شد که اعلام شد مسی در آرای خود برای انتخاب بهترین‌های دنیا، پس از پپ و پوچتینو به گایاردو رای داده است.

به گزارش موندو دپورتیوو، گایاردو درباره شایعات مطرح شده می‌گوید:

 

بارسلونا؟ من نمی‌توانم شایعات را بازتاب بدهم و تحلیل کنم. هیچ کس به من قرار ملاقات یا گفتگویی برای تعیین آینده‌ام، پیشنهاد نکرده است. الان وقت مناسبی برای صحبت در این رابطه نیست. ما اکنون در مقطع بسیار مهمی برای باشگاهمان ریورپلاته به سر می‌بریم و بازی‌های تعیین کننده‌ای پیش رو داریم. قطعا هیچ چیزی وجود ندارد که تمرکز مرا از اهدافی که دارم، بگیرد.

گفتنی است اخیرا یکی از کارشناسان تلویزیونی آرژانتین مدعی شد یک منبع مطمئن به او گفته گایاردو پیش از پایان سال ۲۰۱۹ سرمربی بارسلونا خواهد شد! این در حالی است که والورده شب گذشته اعلام کرد در ضیافت شامی که با بارتومئو، رئیس بارسلونا داشته، حمایت باشگاه را احساس کرده است.