در آستانه رویارویی لسترسیتی-آرسنال در هفته دوازدهم لیگ برتر، برندان راجرز از ایجاد شکاف در جایگاه قدرت‌های شش گانه لیگ برتر گفته است.

به گزارش سایت گل، روباه‌ها هم اکنون با اختلافی شش امتیازی نسبت به آرسنال و دو امتیاز کمتر نسبت به منچسترسیتی، در رده سوم جدول رده بندی قرار دارند. با توجه به مشکلاتی که آرسنال دارد و همچنین وضعیت منچستریونایتد، شاید امسال بهترین فرصت برای راهیابی دوباره لسترسیتی به تاپ سیکس باشد. 

 

این الگو برای سالیان سال وجود داشته است که اگر یکی از این باشگاه‌ها متوجه عقب ماندن خود شود، آنگاه امکانات و توانایی لازم را برای جذب بازیکنی که بتواند آن‌ها را به جایگاه مد نظرشان برگرداند دارد. پس باید بجنگید. نباید قدرت مالی تاپ سیکس را پذیرفت، زیرا در غیر این صورت همواره پایین‌تر از آن‌ها حضور خواهید داشت. باید جایی در میان آن‌ها برای خودمان باز کنیم و ببینیم به کجا می‌رسیم. ما باید به نحو دیگری این کار را انجام دهیم چون منابع لازم برای به خدمت گرفتن بازیکنانی که به این باشگاه‌ها می‌روند را در اختیار نداریم. باید راهی پیدا کنیم و این چالش ماست و زیبایی کار همین است؛ به همین خاطر به اینجا آمدم تا ببینم آیا می‌توانیم چیزی بسازیم که پایدار باشد و این همان هدفی است که به دنبال آن هستیم. 

لسترسیتی که تا پنج سال پیش دغدغه سقوط نکردن از لیگ برتر را داشت، طی سالیان اخیر اهداف جاه طلبانه‌ای برای خود ترسیم کرده است. راجرز در تکمیل گفته‌هایش افزود:

 

زیرساخت فوق العاده‌ای در اینجا وجود دارد. مالکیت باشگاه که کاملا خارق العاده است. همه چیز خیلی ساده و روشن است، آن‌ها آرزوهایی دارند که واقع بینانه هستند. پس زمینه خیلی خوبی برای کار ما فراهم کرده‌اند. تابستان آینده از مجموعه تمرینی جدیدی بهره‌مند خواهیم شد که فوق العاده خواهد بود و به ما اجازه خواهد داد تا بازیکنان بیشتری را پرورش دهیم و سپس امیدوار به ترغیب کردن سایر بازیکنان برای آمدن به اینجا باشیم که نکته مهمی است. طرفدارانی عالی داریم و باشگاه‌ برنامه‌های جالبی مثل گسترش ورزشگاه دارد. ما در مورد باشگاه‌هایی صحبت کردیم که تاریخ دارند ولی ما می‌خواهیم تاریخ جدیدی برای خودمان بسازیم و این چالشی است که همه ما را به وجد می‌آورد.