cristiano-ronaldo

ساها می‌گوید رونالدو هر آنچه که دارد را با سختکوشی و زحمات خودش به دست آورده است.

لوئیس ساها «عزم و اراده قوی» کریستیانو رونالدو را دلیل تداوم موفقیت‌های او در یوونتوس می‌داند.

به گزارش سایت گل، این مهاجم ۳۴ ساله با ۲۱ بار گلزنی طی ۳۱ بازی، در بیانکونری هم به درخشش خود ادامه داده است. او در فصل ۲۰-۲۰۱۹ هم شروع خوبی داشته است: ۴ گل طی ۸ بازی در مجموع رقابت‌ها برای یووه و ۷ گل طی ۴ بازی ملی برای پرتغال. ساها هنوز هم‌تیمی سابق خود را ستایش می‌کند.

” تمام چیزی که می‌توانم بگویم این است با دیدن عملکرد کریستیانو رونالدو در یوونتوس، بیش از پیش برایش احترام قائل هستم چون نسبت به اولین باری که او را دیدم خیلی مسن‌تر شده است. کاری که به عنوان یک فوتبالیست انجام می‌دهد، هوش از سر می‌برد. از قوای جسمانی‌اش گرفته، انگیزه و قدرت ذهنی تا تاثیری که بر روی سایر مهاجمان دارد. آن‌ها وسواس کاری این شخص را می‌بینند و او الگویی عالی محسوب می‌شود. بیش از هر کسی که دیده‌ام، روی کارش دقیق است. حتی (رود) فن نیستلروی هم مثل او جلوی دروازه عمل نمی‌کرد. در طول ۹۰ دقیقه دائما توپ می‌خواهد و تماشای این لذتبخش است. آنقدر انرژی صرف کارش می‌کند که بازگشتش به منچستریونایتد چیزی فراتر از یک رویا خواهد بود چون مطمئنم تاثیر زیادی روی تیم خواهد داشت. شاید کمتر گل بزند ولی شگفت انگیز خواهد بود. “

ساها طی سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ کنار رونالدو در منچستریونایتد بازی کرد و علاوه بر دو عنوان قهرمانی در لیگ برتر، یکبار هم قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. ساهای ۴۱ ساله رمز موفقیت رونالدو را سختکوشی او می‌داند.

” دیوانه کننده بود. همیشه اولین نفری بود که بدنش را گرم می‌کرد تا همواره آماده بماند. یادم می‌آید پس از پایان تمرین مقداری در زمین می‌دویدیم و او با نهایت سرعت دریبل‌زنی می‌کرد. در حالی که شاید فکر کنید این‌ها عادی است، به سختکوشی‌اش بر می‌گردد. مردم فکر می‌کنند از ابتدا قدرت دریبل‌زنی داشت ولی این سختکوشی بود که باعث شد چنین کنترلی روی توپ پیدا کند. مهم‌ترین بخش کار او، اعتقادش است. می‌داند چقدر خوب است زیرا تلاش زیادی به خرج داده است و وقتی خیلی تلاش کنید، جای شکی باقی نمی‌ماند. مثل درس خواندن برای یک امتحان است؛ وقتی خیلی خوب درس خوانده باشید، می‌دانید که نتیجه خواهید گرفت.”