در تابستان امسال اخبار و شایعات زیادی حول محور نیمار، ستاره برزیلی و ۲۷ ساله پاری سن ژرمن وجود داشت و علیرغم تمامی گمانه زنی ها، وی در آخر نه راهی بارسا و نه راهی رئال مادرید شده و در پاریس ماندگار شد. لیونل مسی علاقه زیادی دارد تا دوباره با نیمار همبازی شود و حتی چندی قبل نیز مدعی شد شاید مدیریت بارسلونا تمام تلاش خود را برای خرید این بازیکن انجام نداده است. لیونل مسی اخیرا مصاحبه ای مفصل با رادیو کاتالونیا انجام داده و در مورد ماجرای نیمار، جدایی کریستیانو رونالدو از رئال مادرید و البته ناکامی سالهای اخیر بارسلونا در لیگ قهرمانان صحبت کرده است.

ماجرای نیمار: صادقانه بگویم تصور می کردم اگر انتقال نیمار به بارسلونا در تابستان امسال نهایی نشود، او حتما راهی رئال مادرید خواهد شد، زیرا احساس می کردم وی به دنبال جدایی از پاری سن ژرمن است. خود نیمار در این خصوص صحبت کرده و مدعی شده بود به دنبال ایجاد تغییر در زندگی ورزشی خود و ترک کردن پاریس است. من نیز تصور می کردم رئال مادرید و فلورنتینو پرز برای جذب او در تابستان امسال اقدام خواهند کرد. 

لقب خدای فوتبال: این لقب برای من نگران کننده نیس ، اما من آن را دوست ندارم. البته می دانم آنهایی که این لقب را به من داده اند نیت بدی نداشته اند و از روی احترام این کار را کرده اند، اما اطلاق لقب “خدای فوتبال” اغراق آمیز به نظر می رسد. به خصوص برای فرزندان من که همه چیز را گوش داده و تکرار می کنند. آنها به من لئو مسی می گویند و اگر چیز دیگری بشوند…

توپ طلا: من نمی دانم که آیا دوباره توپ طلا به من می رسد یا نه، اما در این مورد ناامید نیستم، جوایز فردی اهمیت دارند اما در اولویت اول قرار ندارند. من اگر یک سال دیگر را بدون کسب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا سپری کنم بیشتر ناامید خواهم شد. قهرمانی اروپا هدف همه ما است و ما قصد داریم دوباره جام را فتح کرده و آن را به خانه بازگردانیم. ما فرصتهای زیادی را از دست دادیم و در این مدت می توانستیم قهرمانی های بیشتری داشته باشیم، اما یک موضوع اعتقاد ماست و دیگری واقعیت است. این اتفاق رخ نداده و متاسفانه بارسلونا مدت زیادی قهرمان اروپا نشده است.

ماندن ارنستو والورده: شکست مقابل لیورپول تقصیر ما بود و اتفاقی که فصل قبل در خانه رم رخ داده بود دوباره تکرار شد. اما ماندن والورده تصمیم من نبود و باشگاه تصمیم گرفت که والورده به کار خود ادامه دهد و این تصمیم باعث خوشحالی من و کل اعضای رحتکن شد. همانطور که از لوئیس انریکه و همه سرمربیان در گذشته حمایت کرده ایم، این اتفاق در مورد والورده نیز رخ می دهد.
 

شرایط آنتوان گریزمان در بارسلونا: انتقال و بازی بازی کردن در بارسا کار ساده ای نیست. ممکن است شرایط از خارج به نظر راحت باشد اما برای هر بازیکنی که فلسفه بارسلونا را ​​از کودکی نمی داند، انتقال به این تیم از خارج بسیار دشوار است. سبک بازی گریزمان متفاوت است، اما شک نداریم که او این کار را انجام خواهد داد زیرا گریزمان، یک بازیکن بسیار با کیفیت و باهوش است و در پایان با شرایط تیم جدید خود منطبق خواهد شد. این شایعات که من علاقه ای به انتقال گریزمان نداشتم دروغ است، من هرگز مشکلی با ورود او نداشتم و پیش از این نیز خواهان حضور وی در بارسلونا بودم.

زندگی همیشگی در بارسلون: “ما به این موضوع فکر می کنیم و گرچه شما هرگز در مورد آینده چیزی نمی دانید اما ایده ما این است که در بارسلون بمانیم. نظر من و خانواده من این است که به کارم در بارسلونا خاتمه دهم و این تصمیم ابتدا به خاطر خودم و احساسی که در این شهر دارم و بعد به خاطر زندگی فرزندانم است.

زبان کاتالونیایی: “من هرگز نتوانستم کاتالونیایی صحبت کنم و همیشه به زبان اسپانیایی صحبت می کردم، زیرا من هرگز به زبان کاتالان مسلط نبودم و این اتفاق نیفتاد. اما فرزندانم به زبان کاتالونیایی صحبت می کنند. اما من اینجا زمان طولانی تری نسبت به آرژانتین بوده ام و فرزندان من کاتالونیایی هستند.

کلکسیون خانگی: من نمی دانم چه تعداد توپ در خانه دارم اما موزه ای مملو از جوایز، توپ طلا و پیراهن در خانه من وجود دارد.

رقابت با کریستیانو رونالدو: “من دوست داشتم او در رئال مادرید بماند، زیرا رقابت با او کلاسیک و ویژه بود و من معتقدم اگرچه رئال مادرید در حال حاضر بازیکنان خوبی دارد، اما جای خالی رونالدو در این تیم حس می شود. رئال مادرید همین حالا نیز بازیکنان زیادی دارد که به آنها اجازه می دهد برای هر کسب هر عنوانی بجنگند و آنها تاریخچه ای بزرگ دارند. “

زمان احتمال خداحافظی از فوتبال: من هر سال شرایط خودم را بررسی می کنم تا متوجه شوم در چه موقعیتی قرار دارم. ممکن است از الان بگویم تا ۳۵ یا ۳۶ سالگی، اما در آن مقطع نتوانم بازی کنم.

فکر کردن به جدایی از بارسلونا: به ذهنم خطور کرده بود که زمانی جدا شوم. نه فقط از بارسلونا، بلکه می خواستم اسپانیا را ترک کنم. احساس می کردم در موضوع مربوط به مالیات با من بدرفتاری می شود و دیگر نمی خواهم اینجا باشم. اما من هرگز پیشنهادی رسمی نداشتم زیرا همه از تمایل من به ادامه حضور در بارسلونا اطلاع داشتند. همه می دانند که من خواهان ماندن در بارسونا هستم و هیچ مشکلی در مورد آینده و تمدید قرارداد وجود ندارد.

بهترین بازی دوران حرفه ای و بهترین گل: آن مسابقه که بیشتر از همه به خاطر می آورم دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان برابر رئال مادرید است که با دو گل برنده شدیم. من نمی دانم آیا آن بهترین بازی من بود یا خیر، اما برای من بی نظیر بود. بهترین گلم نیز آن گلی بود که با ضربه سر در رم وارد دروازه منچستریونایتد کردم.

بهترین مربی دوران حرفه ای: من فکر می کنم پپ گواردیولا و لوئیس انریکه بسیار بهم نزدیک هستند.

قوی ترین رقیب دوران ورزشی: قبل از جام جهانی ۲۰۱۰ با تیم ملی اسپانیا بازی کردیم و آن دیدار یکی از مسابقه هایی بود که تیم رقیب من را متحیر کرد.

بدترین لحظه دوران حرفه ای: فصل ۱۴-۲۰۱۳ که مصدومیت های زیادی را تجربه کردم.

بهترین لحظه دوران ورزشی: انتخاب یک لحظه سخت است زیرا من به اندازه کافی خوش شانس بوده ام، اما فکر می کنم دوران حضور پپ گواردیولا یکی از بهترین مقاطع من بود.