Thomas Tuchel

سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن انگیزه بالایی دارد که مانع از تکرار خاطرات بد تیمش در رقابت‌های اروپایی شود.

شوک حذف از رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا آن‌ هم با وجود برتری ۲-۰ در خانه حریف در دیدار رفت، همچنان همراه توماس توخل و پاری سن ژرمن است.

به گزارش سایت گل، در مرحله یک هشتم نهایی فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا، پاریسی‌ها توانستند با پیروزی ۲-۰ اولدترافورد را ترک کنند ولی شکست ۳-۱ در دیدار برگشت که پنالتی لحظات پایانی مارکوس رشفورد نقش مهمی در آن داشت، حکم به حذف نماینده فرانسه از آن رقابت‌ها داد. در کل فصل ۱۹-۲۰۱۸ از دید توخل برای پاری سن ژرمن موفقیت آمیز بود ولی آن باخت، لکه سیاهی در کارنامه PSG به شمار می‌رود.

مثل یک تصادف رانندگی بود. چراغ سبز شد و ما محکم با هم برخورد کردیم! در حیرت بودیم که کجای کار اشتباه بوده است. آیا از چیزی غفلت کرده بودیم؟ قطعا همین طور بود! در بین دو بازی، مردم در مدرسه دخترم و همه جا می‌گفتند: «بسیار خب، حالا اوضاع متفاوت است و ما این را حس می‌کنیم.» همه فکر می‌کردند ما صعود خواهیم کرد و در لیگ قهرمانان پیش می‌رویم ولی این طور نشد. بعد از آن بازی این حس را داشتم که همه می‌گویند: «اوه، نه! شرایط عوض نشده است و همه چیز مثل سال‌های قبل است.» عقیده ما این بود که: «نه، نه، نه! اوضاع کاملا فرق می‌کند.» ولی کاری از دست‌مان بر نمی‌آمد. مثل ریختن دانه‌های شن از دستان ما، بدون توانایی ممانعت از این اتفاق بود.
توخل همچنین از تاثیر آن شکست روی خودش و ترکیب تیم گفت:

در روزهای پس از آن ناامیدی را حس کردیم. من سه روز را در تاریکی مطلق سپری کردم، چیزی که پیش از آن تجربه‌اش را نداشتم. از سختکوشی‌مان و میزان دشواری راه را تا رسیدن به آنجا، به ویژه پس از اتفاقات فصول گذشته خبر داشتم. می‌دانستم عوامل تیم چقدر زحمت کشیده‌اند. ما برای رسیدن به آنجا لیورپول را شکست دادیم، در خانه ستاره سرخی برنده شدیم که حدود سه سال در آنجا شکست ناپذیر بود و سپس اولین تیم فرانسوی شدیم که موفق به شکست دادن منچستریونایتد در اولدترافورد شد.
پاری سن ژرمن با برد ۳-۱ مقابل رئال مادرید و ۱-۰ در ترکیه مقابل گالاتاسارای، شروع خوبی در فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا داشته است.