antonio-conte

سرمربی اینتر معتقد است تیمش فقط با ثبات می تواند خطرناک ظاهر شود.

سه شنبه شب از ساعت ۲۱:۲۵ دقیقه در ورزشگاه جوزپه مه آتزا، اینتر باید به مصاف اسلاویا پراگ جمهوری چک برود تا دو تیم اولین بازی گروه F لیگ قهرمانان که در آن دورتموند و بارسلونا نیز حضور دارند را برگزار کنند. آنتونیو کونته در کنفرانس خبری قبل از این دیدار حاضر شد و پاسخگوی خبرنگاران بود:

“پس از انجام سه بازی در لیگ، حالا باید کارمان در لیگ قهرمانان را آغاز کنیم و شروع موفقیت آمیز در این رقابت ها اهمیت دارد. با تیمی قرار است مواجه شویم که فصل قبل با وجود حضور پلژن، قهرمان لیگ کشور جمهوری چک شد. اسلاویا پراگ در لیگ اروپا نیز خوب عمل کرد و آنها در مرحله یک چهارم نهایی مقابل چلسی حذف شدند. باید مراقب و متمرکز باشیم زیرا آنها تیمی فیزیکی هستند و ذهنیت خوبی دارند چراکه مدتهاست به پیروز شدن عادت کرده اند( این تیم از ماه آوریل شکستی نداشته است). آنها ۱۹ گل به ثمر رسانده اند و فقط دو گل دریافت کرده اند. باید به حریف احترام گذاشته و با حمایت طرفداران و شجاعت و باورمان، بازی خود را انجام دهیم. زمان زیادی برای آماده سازی وجود ندارد اما باید آماده و با ۱۱۰ درصد توان خود پا به زمین بگذاریم. با توجه به اینکه ما تازه مسیر جدید خود را آغاز کرده ایم بنابراین خوب می شد اگر بین مسابقاتمان به منظور تمرین کردن، زمان در اختیار داشتیم. با این حال لیگ قهرمانان عاملی خوب برای ایجاد انگیزه است. لوکاکو و مصدومیت کمر او؟ باید ارزیابی هایی در مورد روملو انجام شود. اگر او را در زمین بازی دیدید، به این دلیل خواهد بود که تضمین های لازم را داده و به آمادگی کامل رسیده در غیر این صورت بازیکن دیگری بازی خواهد کرد. بیراگی؟ هنگامی که به تیم ما آمد در شرایط فیزیکی ایده آلی نبود اما اکنون به سطح خوبی رسیده است. من در مورد او بیشتر نگران جنبه های تاکتیکی هستم زیرا برای هماهنگی با تیم کمی به زمان احتیاج خواهد بود. این موضوع در مورد سایر بازیکنانی که در تمرینات پیش فصل در کنار ما نبوده اند نیز صدق می کند. با این حال به همه بازیکنان خود نیاز داریم و می دانم که می توانم روی آنها حساب باز کنم.”

خیلی ها بر این باورند که تخصص کونته بیشتر قهرمانی در لیگ است تا رقابت های اروپایی. سرمربی نراتزوری در این باره که وقتی چنین صحبتی را می شنود، چه فکری می کند گفت:

” به چیزی فکر نمی کنم. من سه بار در لیگ قهرمانان تجربه سرمربیگری دارم. پس از برعهده گرفتن هدایت یوونتوس که لیگ را با رتبه هفتم به پایان رسانده بود، این تیم را قهرمان ایتالیا کردم و در نتیجه سال بعد از آن، اولین تجربه ام را در لیگ قهرمانان کسب کردم و با این تیم تا مرحله یک چهارم نهایی پیش آمدیم. فصل بعد از آن نیز در مرحله گروهی این رقابتها حذف شدیم و به لیگ اروپا رفتیم و تا نیمه نهایی ادامه دادیم. سپس چلسی که در لیگ برتر دهم شده بود را تحویل گرفتم و در اولین فصل حضورم قهرمان انگلستان کردم و سال بعد از آن توانستم با این تیم در لیگ قهرمانان باشم. می دانم که انتظارات از من در اینتر زیاد است و افراد فکر می کنند به راحتی می توانم تیم های خود را در اولین سال حضورم قهرمان کنم اما اینگونه نیست و باید سخت کار کرد به ویژه برای لیگ قهرمانان. سیستم بازی؟ در ایتالیا شما خبرنگاران بیش از حد روی سیستم ها و جزئیات متمرکز می شوید. آنچه اهمیت دارد نوع بازی تیم، پرس روی حریف و حمله با تعداد بازیکنان کافی است. هدف حداقلی اینتر؟ در حال حاضر اجازه بدهید اهدافی برای خود تعیین نکنیم. مهم است محدودیت هایی برای خود قائل نشویم تا بهانه ها به وجود نیایند و فقط باید به کار و تلاش سخت ادامه دهیم. ثبات لازم است و فقط با ثبات است که می توانیم در نگاه همه، تیمی خطرناک باشیم.”