messi and valverde

سرمربی بارسلونا معتقد است هواداران بروسیا دورتموند در دیدار های خانگی تاثیر زیادی بر بازی دارند.

ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل بروسیا دورتموند در هفته اول از دور گروهی فصل ۲۰۱۹/۲۰ لیگ قهرمانان اروپا شرکت کرد.

به گزارش موندو دپورتیوو، والورده به خبرنگاران گفت:

” انتظار یک بازی پیچیده را داریم. انتظار یک اتمسفر هیجان انگیز و پرفشار در بازی برابر تیمی که سوپرکاپ آلمان را برده و یکی از مدعیان قهرمانی بوندس لیگا است. دورتموند تیم بسیار خوبی است و می‌طلبد برای غلبه بر آنها تمام توانمان را در زمین بگذاریم. واقعیت این است که رابطه فوق العاده هواداران با تیم، کمک زیادی به دورتموند در بازی‌های خانگی می‌کند. عملکرد بد تیم در بازی‌های خارج از خانه؟ دو گل در لحظات پایانی دریافت کردیم. وقتی بازی‌های بیشتری انجام دادیم، این مسئله قابل بررسی خواهد بود. گرچه قابل کتمان نیست که ما باید در خانه حریفان بهتر کار کنیم.”

” مسی؟ فردا تصمیم می‌گیریم. تا چند روز پیش شکی نداشتیم که او به این بازی نمی‌رسد ولی واقعیت این است که لئو اخیرا پیشرفت بسیار خوبی داشته و هیچ نشانی از درد ندیدیم. “


آنسو فاتی؟ زیاد با او حرف نزدم. این داستان نصیحت کردن را نمی‌پسندم. گرچه با او به وقتش حرف خواهم زد. باید به او اجازه نفس” کشیدن و تمرکز کردن داد. باید با این مسئله که استثنایی است، عادی برخورد کرد. فردا خواهیم دید او بازی می‌کند یا خیر. اگر بازی کند برای رکوردشکنی نخواهد بود.”

” در لیگ قهرمانان اروپا یک روز بد کافی است تا کنار بروید. در ۹ بازی پیاپی شکست نخوردیم ولی به فینال نرسیدیم. لیگ قهرمانان بسیار دشوار و متکی به جزییات است و باید در هر آن حواستان جمع باشد. هر اشتباه تاوان سنگینی در پی خواهد داشت. انگیزه زیادی برای قهرمانی داریم و رو به جلو فکر می‌کنیم. باخت به لیورپول؟ پس از باخت‌ها باید دوباره بلند شوید. در تمام طول سال عالی کار کردیم جز یک بازی. همین. این بازی مربوط به گذشته است. نکته خوب در فوتبال این است که همیشه شانس دیگری به شما می‌دهد. حالا فصل جدیدی شروع شده و باید از ان استفاده کنیم. هدف ما قهرمانی در همه جام‌ها است. طبعا وقتی از چنین شکستی برمی‌گردید، دوست دارید یک گام جلوتر بروید. تیم‌های زیادی مثل ما بودند و فقط یک تیم قهرمان شد. روی بازیکنان کار روحی روانی خاصی انجام نداده‌ایم. تنها دو بازی باعث حذف ما شد.”

” آلکاسر؟ او بازیکن بزرگی است و این را در دورتموند و تیم ملی اسپانیا نشان داده است. ارزش پاکو به ثبات او است و سبک بازی دورتموند مناسبش است. پاکو جایگاه فعلی را به دست آورده است. همیشه در محوطه جریمه است و دقیق به توپ ضربه می‌زند. اینکه او را می‌شناسیم یک مزیت است ولی همزمان نقطه ضعف هم هست چون آلکاسر هم ما را به خوبی می‌شناسد.”

” لوییس سوارز؟ مقابل والنسیا گام مهمی برای بازگشت به اوج برداشت. نمی‌خواهیم بیش از حد به او فشار بیاوریم. به نظرم فردا می‌تواند در ترکیب قرار بگیرد. گل نزدن‌های سوارز در بازی‌های خارج از خانه اروپایی؟ سوارز بسیار لجوج و مصر است. فصل پیش بدشانس بود که توپش به یک بازیکن برخورد کرد و گل به نام او ثبت نشد. اگر آن گل به نام او ثبت شده بود، اکنون درباره این موضوع حرف نمی‌زدیم. شکی نیست که او به تلاشش ادامه می‌دهد و امیدوارم دفعه بعد این سوال پرسیده نشود.”