Ernesto Valverde

سرمربی بارسلونا معتقد است تیمش در هر ۳ دیدار سال گذشته برابر والنسیا به دردسر افتاد.

ارنستو والورده، سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار مقابل والنسیا در هفته چهارم لالیگا شرکت کرد.

به گزارش موندو دپورتیوو، والورده به خبرنگاران گفت:

تغییر چندانی در سبک بازی والنسیا ایجاد نخواهد شد چون آنها تنها دو روز است که مربی‌شان را عوض کرده‌اند. والنسیا نتایج خوبی با مارسلینو گرفت و با همان سبک دو سال اخیر بازی خواهد کرد. بعید است تغییر قابل توجهی در سبک بازی آنها شاهد باشیم. سال پیش در هر سه بازی مقابل والنسیا به دردسر افتادیم. به خصوص در فینال کوپا دل ری. والنسیا با یک ۴۴۲ کلاسیک و خطی بازی می‌کند و در مجموع می‌دانیم با چه تیمی رو به رو می‌شویم.

مصاحبه مسی، کنایه به باشگاه بود؟ نخواستم مصاحبه‌اش را بخوانم. می‌دانم لئو چطور صحبت می‌کند. او را می‌شناسم. این طور به نظر می‌رسد که هر کسی هر طور دوست دارد حرف مسی را تعبیر می‌کند اما وقتی او خیلی عادی به سوالات پاسخ می‌دهد، جای برداشت‌های متفاوت نیست. در مورد مصدومیت او هم باید بگویم من دکتر نیستم ولی مشخصا کمی از طولانی شدن روند ریکاوری او نگران شدیم. گرچه اکنون آرام هستیم. بعید می‌دانم او به بازی با دورتموند برسد. البته مسی به زودی در تمرینات گروهی شرکت می‌کند و بازگشتش به میادین نزدیک است.

نیمار؟ قبل از شروع نقل و انتقالات، حین نقل و انتقالات و حالا بعد از نقل و انتقالات درباره او حرف می‌زنیم. کار تمام است. او بازیکن بزرگی است که ۱۵ روز تمرینش دادم. همه چیز توضیح داده شده و من از این اتفاق خوشم نمی‌آید. این هفته‌ها غایبان زیادی در خط حمله داریم که به مرور برمی‌گردند. ولی اکنون هم مهره‌های لازم برای حل مشکلاتمان را داریم. نمی‌گویم مسی برای ما مهم نیست؛ واضح است که او مهم است ولی پیش از این هم بازی‌هایی بدون او را تجربه کردیم و توانستیم موفق شویم. دوست داریم لئو هر چه زودتر برگردد ولی مهم تر از همه، سالم و آماده برگردد. نمی‌خواهیم مصدومیتش دوباره عود کند.

آینده مسی؟ نیازی نیست من نگران آینده او باشم. هر کسی برای آینده خودش تصمیم می‌گیرد و باشگاه هم تصمیم می‌گیرد. لئو معمولا بازیکنی است که زیاد مصاحبه نمی‌کند و من شرایط کنونی را عادی می‌بینم. جای خالی او را حس می‌کنیم ولی در غیاب او دیگر بازیکنان باید یک گام رو به جلو بردارند. مقابل بتیس، گریزمان خودش را نشان داد و انتظار داریم در این زمینه ثبات بیشتری داشته باشد.

سال پیش ما اشتباهی در اجازه دادن به پیکه برای انجام سفرهای طولانی مرتکب نشدیم. جرارد فصل فوق العاده‌ای داشت و وقتی بخواهد در وقت آزادش به یک نقطه دیگر از جهان سفر کند، ما چه کاره هستیم؟

نیمکت نشینی مهره‌های سرشناس؟ فکر نمی‌کنم کسی به آن صورت ناراحت شده باشد چون وضعیت کاملا طبیعی است. هافبک‌های زیادی داریم. یک هفته بازی نکردن راکیتیچ مسئله می‌شود یک هفته آرتور؛ ویدال، آلنیا و … امسال مخصوصا سوالات درباره بازی نکردن هافبک‌ها زیاد خواهد بود. دی یونگ و سرجی روبرتو تاکنون فیکس بازی کرده‌اند و جای زیادی برای بقیه وجود نداشته است.

سوارز؟ او دیروز کامل تمرین کرد و امیدواریم امروز هم همین طور باشد. بنابراین روی او حساب می‌کنیم.