Unai Emery

سرمربی توپچی‌ها در نشست خبری خود قبل از رویارویی با شاگردان کیکه سانچز فلورس حاضر شد.

اونای امری در کنفرانس مطبوعاتی خود پیرامون مسائل مختلفی از جمله وضعیت مصدومان تیم، انتخاب کاپیتان‌های آرسنال، واتفورد و سرمربی جدیدش و همچنین آینده دنی سبایوس صحبت کرد.

به گزارش فوتبال لندن، پرسش و پاسخ‌های رد و بدل شده در این نشست از این قرار بودند:

استفاده از تعطیلات ملی

طبیعتا برخی از بازیکنان راهی اردوی تیم‌های ملی خود شدند و باقی نفرات اینجا ماندند و با ما کار کردند. پس از تمرینات روز پنجشنبه، در شرایط خیلی خوبی قرار داشتیم و حالا کم کم روی بازی یکشنبه تمرکز می‌کنیم. از روحیه خوبی برخوردار هستیم.

وضعیت کیرون تیرنی

او و (هکتور) بیرین به ما نزدیک‌تر شده‌اند ولی هنوز باید مقدار دیگری کار کنند. هنوز تاریخی برای بازگشت‌شان مشخص نشده است. شاید تصمیم بگیریم قبل از ملحق شدن به ما برای پیدا کردن ریتم لازم و کسب اعتماد به نفس همراه تیم زیر ۲۳ سال بازی کنند. می‌خواهیم هفته آینده هم مثل هفته گذشته به خوبی تمرین کنند. پس از آن می‌توانیم در موردشان تصمیم گیری کنیم. اما اگر می‌خواهید در مورد (گرانیت) ژاکا و (لوکاس) توریرا بدانید باید بگویم که آماده هستند.

راب هولدینگ

او هم شرایط تیرنی و بیرین را دارد، با این تفاوت که برای زیر ۲۳ ساله‌ها بازی کرده است. باید تصمیم بگیریم آیا باز هم باید با آن‌ها بازی کند یا نه. همچنین باید در نظر داشته باشیم که لیگ اروپا و لیگ کاپ به زودی آغاز خواهند شد. در حال حاضر با ۴ مدافع میانی آماده بازی یکشنبه می‌شویم. هولدینگ گزینه پنجم است و (کونستانتینوس) ماوروپانوس نفر پنجم.

وضعیت نیکولاس پپه؟

او با ما تمرین می‌کند و برای یکشنبه آماده است.

آیا به دنبال بهبود خط دفاعی تیم هستید؟

می‌توانیم در تمامی زمینه‌ها پیشرفت کنیم؛ چه تدافعی و چه تهاجمی. طی هفته‌های آینده گزینه‌های بیشتری در اختیار خواهیم داشت. من به آینده خوشبین هستم.

آینده جو ویلوک در تیم

(تمدید قراردادش) خبر خوبی است. او جوان است و پر انرژی. به نظرم بازیکن با کیفیتی است و مهارت‌های بالایی دارد. او عطش زیادی برای کمک کردن به ما و حضور در اینجا دارد. این تصمیم خوبی برای خودش و ما بود.

نظرت در مورد VAR؟

من مسئولیتی در این زمینه ندارم و به نظرات احترام می‌گذارم. آیا از آن خوشم می‌آید؟ بله.

انتظارات از واتفورد؟

آن‌ها فصل قبل را با خاوی گراسیا در جایگاه خوبی به پایان رساندند و حالا مربی خوبی مثل کیکه سانچز فلورس دارند. ما در اسپانیا با او مواجه شدیم؛ تیم‌هایش خیلی منظم هستند. او تجارب خوبی از کار کردن در لیگ برتر و همراه با واتفورد دارد و من برایش احترام قائل هستم.

کاپیتان‌های تیم

امروز در این رابطه صحبت کردیم. هفته آینده پنج نفر را انتخاب خواهم کرد. برای بازی پیش رو هم کاپیتان داریم.

از ماندن سبایوس چقدر اطمینان داری؟

هر تیمی در انتقال به لیگ یا تیمی جدید، به مدتی زمان برای سازگاری نیاز دارد. مقابل لیورپول بازی کرد و به ما گفت می‌داند بازی کردن در لیگ برتر و مخصوصا مقابل لیورپول چقدر دشوار است. باید با شرایط سازگار شود و سپس با حریفان جدید آشنا شود. خواسته او برای ما کمک کردن به ما در تمامی تمرینات و مسابقات اهمیت بالایی دارد.