در گروه B پرتغال با درخشش رونالدو در خانه لیتوانی ۵ بر یک پیروز شد. ستاره پرتغالی با گلزنی در دقایق ۷ (از روی نقطه پنالتی)، ۶۲، ۶۵ و ۷۶ آتش‌بازی به راه انداخت و دیگر گل قهرمان اروپا به وسیله کاروالیو در دقیقه ۹۰ زده شد. ضمن اینکه میزبان به وسیله ویتوتاس آندریوسکویشیوز در دقیقه ۲۸ به گل رسید. در دیگر بازی گروه دوم، صربستان در خانه لوکزامبورگ ۳ بر یک به برتری رسید. در جدول این گروه، اوکراین با ۱۳ و پرتغال با ۸ امتیاز اول و و دوم هستند.

در گروه H تیم ملی فرانسه در شبی آرام ۳ بر صفر میهمانش، آندورا را برد و در صدر گروه ماند. گریزمن پس از گلزنی در دقیقه ۱۹، در دقیقه ۲۸ یک پنالتی از دست داد و در دقیقه ۵۲ زمینه‌ساز گل لانگله شد. بن‌یدر تازه‌وارد هم در دقیقه ۱+۹۰ گل سوم قهرمان جهان را به ثمر رساند. در دیگر بازی‌های این گروه آلبانی در خانه ۴ بر ۲ ایسلند را برد و ترکیه در ادامه نتایج خوبش در زمین خود ۴ بر صفر مولداوی را از سر راه برداشت. در جدول این گروه ترکیه و فرانسه ۱۵ امتیازی بالاتر از ایسلند ۱۲ امتیازی، اول و دوم هستند.

در گروه A هم انگلیس در یک بازی پرگل، ۵ بر ۳ از سد میهمانش، کوزوو گذشت. پس از گل بریشا برای کوزوو در دقیقه یک، انگلیس پنج بار توسط استرلینگ در دقیقه ۸، کین در دقیقه ۱۹، سانچو در دقایق ۴۴ و ۴۶ و ووجود (بازیکن حریف) در دقیقه ۳۸ به گل رسید و در ادامه دو گل کوزوو توسط بریشا در دقیقه ۴۹ و مورگی در دقیقه ۵۴ (از روی نقطه پنالتی) تنها از اختلاف کاست. در دیگر بازی این گروه، جمهوری چک در خانه مونته‌نگرو به برتری ۳ بر صفر رسید. در جدول، انگلیس ۱۲ امتیازی بالاتر از جمهوری چک ۹ و کوزووی ۸ امتیازی صدرنشین است.