Calderon

سرمربی سرخپوشان از هواداران تیم تشکر کرد.

گابریل کالدرون، سرمربی پرسپولیس پس از برتری یک بر صفر تیمش مقابل پارس جنوبی جم در هفته اول لیگ برتر اظهار داشت:

ابتدا از هواداران بابت حمایتی که داشتند، تشکر می‌کنم و بعد هم به بازیکنانم بابت کسب سه امتیاز تبریک می‌گویم. در اولین بازی لیگ در خانه، اگر زود گل نزنید، بازی سخت می‌شود، اما با وجود تمام سختی‌ها ما توانستیم این کار را انجام دهیم.

به نقل از تسنیم، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه در اولین بازی فصل به امیر روستایی به عنوان یک بازیکن جوان فرصت بازی داد و آیا استفاده از بازیکنان جوان در طول فصل تداوم خواهد داشت یا نه، گفت:

ما بازی‌های دوستانه و تدارکاتی زیادی داشتیم. می‌دانستم که بازیکن جوانی که از او استفاده می‌کنم، در اولین بازی سختی‌هایی دارد، اما او در بازی‌های تدارکاتی عملکرد خوبی داشت.

کالدرون با اشاره به حضور روستایی در ترکیب اصلی پرسپولیس مقابل پارس جنوبی، اضافه کرد:

خیلی به او امید و اطمینان دارم و اگر در آینده هم این‌گونه باشد، از او استفاده خواهم کرد. اینکه هر هفته در ترکیب اصلی باشد، سخت است، اما از او استفاده خواهم کرد. در فلسفه فوتبال آرژانتین هم این‌گونه است که از بازیکنان جوان استفاده شود.

وی درباره اینکه بین دو نیمه چه صحبتی با بازیکنان داشته که تیم او متحول شده است، اظهار داشت:

اگر نادری در نیمه اول گل را زده بود، یک بازی متفاوت داشتیم. از آنجایی که گل نزدیم، کمی بازی سخت شد. در بین دو نیمه صحبت‌هایی با بازیکنان داشتم که یک مقدار تغییرات داشتیم. آنها هم در شکل دفاعی خوب عمل کردند، اما در نیمه دوم این ما بودیم که بهتر بازی کردیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد:

از بازیکنانم راضی هستم، اما از نظر فوتبالی بازی بهتری مدنظر من قرار دارد. با این حال تیم حریف هم آمده بود که اجازه ندهد ما بازی کنیم، اما شما هم فوتبال اینجا را به خوبی می‌شناسید. فوتبال من تو من و فوتبال فیزیکی شدید که روی ارسال‌های بلند انجام می‌شود. با این شرایط بازیکنان خوب بازی کردند.

کالدرون در پاسخ به این سؤال که اعتراض‌هایی در طول بازی داشت و آیا این اعتراض او به تیم حریف بود یا به عملکرد داور معترض شده است، گفت:

در واقع اعتراض من به ضربات شروع مجدد و وقت تلف کردن تیم حریف بود. من نماینده و مربی فیفا هستم و قوانین فیفا را به خوبی می‌شناسم. وقت مفید بازی از نظر من، ۱۵ تا ۱۶ دقیقه بازی واقعی بود. نقش داور این است که حداقل ۲۰ دقیقه بازی مفید وجود داشته باشد و من این موضوع را از داور خواستم، اما در مجموع از عملکرد داور راضی هستم.

وی در خصوص اینکه سه بازیکن به نام‌های وحید امیری، امید عالیشاه و مهدی ترابی در ترکیب پرسپولیس حضور داشتند که پست اصلی آنها هافبک چپ است و گویا او به استفاده از بازیکنان در پست‌های مختلف اعتقاد دارد، اظهار داشت:

دوست دارم از بازیکنان خوب استفاده کنم و ترابی و امیری بازیکنان بزرگی هستند. امیری امروز در سطح عالی خودش نبود، چون تیم حریف یارگیری من تو من کرده بود و بازیکنان ما را بسته بود. به همین دلیل بازی زیبایی که ما می‌خواستیم، به چشم نیامد.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه بازی‌های دوستانه فرصت مناسبی بود تا از تیمش شناخت پیدا کند و آیا نمایش بازیکنانش در اولین بازی رسمی همان چیزی بود که در تفکرات او جای دارد، گفت:

من دوست دارم که فوتبال زیباتری ارائه کنیم. با این حال وقتی تیم حریف به شما اجازه خوب بازی کردن نمی‌دهد، مجبور هستید یکسری تغییرات و جابه‌جایی‌ها داشته و کار دیگری انجام دهید. تیمی که در خانه خودش بازی می‌کند و زود گل نمی‌زند، در ادامه بازیکنان عصبانی می‌شوند. اگر در بازی‌های بعدی زودتر گل بزنیم، بازی متفاوتی را از تیم ما خواهید دید.