Lampard

دو تیم لیورپول و چلسی در چارچوب مسابقات سوپر کاپ اروپا در استانبول به مصاف یکدیگر می روند.

کنفرانس خبری فرانک لمپارد، مربی تیم چلسی پیش از بازی مقابل لیورپول در سوپرکاپ اروپا برگزار شد که می توانید آن را به صورت کامل مشاهده کنید.

درسی از شکست گرفتید؟

از باخت همیشه درس می‌‌گیرید. پس از دقیقه ۲۵، تا دقیقه ۴۵ یا ۶۰ بازی را کنترل کردیم. درس واضحی که وجود دارد این است که اگر در فاز دفاعی مقابل یک تیم خوب مرتکب اشتباه شوید، تاوانش را پس خواهید داد. باید در مواردی پیشرفت کنیم و در زمینه اشتباهات فردی بهتر شویم تا کمتر به حریفان موقعیت گل دهیم.

برای فردا خوشبین هستید؟

خوشبین هستم چرا که به این بازیکنان باور دارم و بودن در اینجا بسیار افتخار می‌کنم. به بازیکنان خود باور دارم.

سوپرکاپ به چه معناست؟

برای باشگاه اهمیت زیادی دارد. تجربه دو شکست در سوپرکاپ را دارم که یکی از آن‌ها در شرایط بد و مربوط به زمانی بود که قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده بودیم و در بازی اختلاف سطحی زیادی وجود داشت. در مونیخ هم متاسفانه متحمل شکست شدیم. مهم است که تمام تلاش خود را برای پیروزی انجام دهیم. این یک جام دیگر برای باشگاه است. باید با این احساس که توانایی رقابت با لیورپول را داریم به آنجا برویم.

از بازیکنان با تجربه‌تری مقابل لیورپول استفاده خواهید کرد؟

کانته دیرتر به زمین آمد چون مصدوم بود. از شدت اهمیت او کاملا آگاه هستم. در طول بازی با منچستر دچار مصدومیت کوچک دیگری شد بنابراین در حال بررسی وضعیتش هستیم. بی توجه به سن بازیکنانم، تلاش می‌کنم بهترین ترکیب را برای پیروزی انتخاب کنم. مانت استحقاق شانسی که برای بازی به او داده شد را داشت. از بازی کردن با بازیکنان جوان ترسی ندارم. در مورد چگونگی بازیسازی تیم باید بگویم که بعضی از حرکات بدون توپ بازیکنانم در فاز هجومی را دوست داشتم. باید انعطاف پذیر‌تر باشیم و به نقاط قوت رقبایمان احترام بگذاریم. شاید در آینده تغییرات مهمی در نحوه عملکردمان در بازی اتفاق بیفتد.

یک هفته پرتنش و سخت را داشتید درست مثل مربیان چلسی؟

فکر نمی‌کنم این موضوع فقط در چلسی اتفاق بیفتد. اگر هفته سخت و پرتنش باشد خوب است ولی همین شرایط را در دربی کانتی هم تجربه کردم و آماده آن هستم. هفته ای بوده که اتفاقات زیادی افتاده است. برای آن آماده هستم و ترسی ندارم.

چگونگی برای هزارد جانشین پیدا خواهید کرد؟

قبول دارم که یکی از هواداران سرسخت هازارد بودم. او یکی از بهترین بازیکنان جهان است. در چلسی یکی از مفید ترین بازیکن ها و همچنین یک رهبر بود. نمی‌‌توان فرد خاصی را جانشینش کرد. اما خبر خوب و مثبت این است که تیمی داریم که می‌‌تواند پیشرفت کند. جواب سوالتان این است که ما به عنوان یک تیم برای جانشینی او راه حلی پیدا خواهیم کرد. هازارد، تری یا دروگبا تفاوتی ندارد و به راهمان ادامه می‌‌دهیم.

ذهنیت برنده؟

چلسی بازی‌های زیادی را برده و دشوار است ذهنیت برنده را تعریف کنیم. برایم، ذهن برنده درمورد روحیه و تیم به عنوان یک گروه است. نمی‌‌خواهم اولتیماتومی به بازیکنان خود درمورد اینکه اگر بازی فردا را ببازند پس دیگر روحیه برنده نخواهند داشت بدهم.

آخرین وضعیت تیم؟

کانته مصدومیت کوچکی دارد و درباره او تصمیم گیری خواهم کرد. ویلیان و رودیگر را در شرایط متفاوتی در اختیار داریم. ویلیان از آمادگی کامل دور نیست اما قرار دادن وی در فشار فیزیکی و روحی مسابقه دشوار است. روی آمادگی خود طی این هفته کار خواهد کرد و چهارشنبه روی نیمکت حضور خواهد داشت. رودیگر نیز شرایط مشابهی دارد. دوست ندارم مقایسه‌ای درمورد میسون مانت و من صورت گیرد. ولی می‌‌توانم درباره کار فوق‌ العاده‌ای که انجام می‌‌دهد صحبت کنم و این درمورد اینکه چگونه می‌خواهیم بازی کنیم مهم است. با گلزنی می‌تواند سطح خود را ارتقا دهد و من یکی از هوادارهای سرسخت او هستم.

تیم داوری که کامل که از بانوان تشکیل شده است را گام مثبتی ارزیابی می‌کنید؟

خبر عالی است و خوشحالم که بخشی از این اتفاق تاریخی هستم. برای نخستین بار است که همچین اتفاقی رخ می‌دهد. فوتبال راه درازی را پست سر گذاشته است و به نظرم روند حرکتی آهسته‌ای را داشته ایم اما در حال پیشرفت هستیم. از این بابت بسیار خشنودم و این یک گام دیگر در مسیر درست است.