BOSTON, MASSACHUSETTS - MAY 03: Giannis Antetokounmpo #34 of the Milwaukee Bucks celebrates during the second half of Game 3 against the Boston Celtics during the Eastern Conference Semifinals of the 2019 NBA Playoffs at TD Garden on May 03, 2019 in Boston, Massachusetts. The Bucks defeat the Celtics 123 - 116. (Photo by Maddie Meyer/Getty Images)

شنیدن این جمله که یک بازیکن NBA حاضر باشد عنوان ارزشمندترین بازیکن این مسابقات یا MVP را با مدال طلای جام جهانی بسکتبال عوض کند به هیچ وجه رایج نیست اما این دقیقا همان چیزی است که یانیس آنتتوکومپو به آن فکر می‌کند. یانیس اولین بازیکنی خواهد بود بلافاصله پس از کسب جایزه MVP در مسابقات جام جهانی بسکتبال شرکت می‌کند.

یانیس آنتتوکومپو در مراسم سال ۲۰۱۳ درفت به عنوان پیک پانزدهم توسط تیم میلواکی باکس انتخاب شد و پس از شش سال بازی در NBA امروز به یک بازیکن توقف‌ناپذیر تبدیل شده است. «گریک فریک» «یا هیولای یونانی» توانسته میلواکی باکس را در کسب بهترین رکورد فصل عادی این تیم از سال ۱۹۸۱ رهبری کند و پس از ۴۵ سال گوزن‌ها را به رده اول کنفرانس برساند. دستاوردهای آنتتوکومپو، در یونان از او یک بت ساخته است. بنابراین رویاپردازی یانیس با تیم ملی بسکتبال یونان قابل درک است. آنتتوکومپو در مصاحبه با وبسایت رسمی فیبا گفت:

حاضرم عنوان MVP مسابقات NBA را با مدال طلای جام جهانی بسکتبال چین عوض کنم. زمانی که برای تیم ملی یونان بازی می‌کنم همیشه احساس خاصی دارم. وقتی که یک تورنومنت آغاز می‌شود و به سرود ملی گوش می‌کنید، احساسات ناشی از آن را نمی‌توان توصیف کرد. حتی پس از اولین بازی‌ها و امتیازات هنوز هم احساسی فوق‌العاده است و هربار به اندازه اولین بازی احساس افتخار می‌کنم. حس پیروز شدن با تیم ملی خارق‌العاده است. پیش از این نیز گفته بودم که همیشه بخشی از این تیم خواهم بود، تا زمانی که مثل این تابستان، احساس سلامتی کنم برای یونان بازی خواهم کرد.
عامل دیگری که این جام جهانی را برای یانیس خاص می‌کند، حضور هردو برادرش در ترکیب یونان است؛ برادر بزرگتر، تاناسیس که از فصل آینده NBA همراه با یانیس در میلواکی باکس بازی خواهد کرد و برادرکوچکتر، کوستاس که از تابستان امسال به عضویت لس آنجلس لیکرز درآمده است. یانیس در این رابطه نیز گفت:

تمام تلاش‌مان را برای تشویق یکدیگر و بهتر شدن انجام می‌دهیم. این که هر سه‌تایمان در کنار یکدیگر هستیم باورنکردنی است. ما برای رسیدن به اینجا و چنین دستاوردی سخت تلاش کرده‌ایم. به همین دلیل می‌دانم که مادرمان به ما افتخار خواهد کرد، درست مثل پدرم که مطمئنم از بهشت ما را تماشا می‌کند.
تیم ملی بسکتبال یونان در گروه F مسابقات جام جهانی بسکتبال قرار دارد و به ترتیب باید با مونته‌نگرو، برزیل و نیوزیلند بازی کند.