اسکار پرز بالاخره با دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

بامداد یکشنبه و در جریان یکی از دیدارهای هفته دوم لیگ آپرتورا مکزیک، کروز آزول در ورزشگاه آزتک میزبان تولوکا بود و این دیدار در نهایت با نتیجه تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

اما این مسابقه تحت الشعاع خداحافظی اسکار پرز، دروازه بان ۴۶ ساله کروز آزول و سنگربان سال ها دور تیم ملی مکزیک قرار گرفت. پرز که در پایان فصل ۱۹-۲۰۱۸ لیگ کلاسورای مکزیک به عنوان بازیکن آزاد از پاچوکا جدا شده بود، در تصمیمی حیرت آور ۵ روز قبل به کروز آزول پیوست و در نهایت پیش از بازی مقابل تولوکا، خداحافظی خود از فوتبال را اعلام کرد. اکنون به نظر می‌رسد تصمیم پرز در بازگشت به نخستین تیم دوران فوتبالی خود به این دلیل بوده که او دوست داشته، در کروز آزول کفش های خود را بیاویزد.

پرز ۴۶ ساله که فوتبال حرفه ای را در سال ۱۹۹۳ و با پیراهن کروز آزول آغاز کرده بود، موفق ترین دوران بازی خود را در همین تیم سپری کرد. او ۱۵ سال برای کروز آزول بازی کرد و در این سال ها ۴۷۰ بار درون دروازه این تیم ایستاد. در جریان دیداری برابر استودیانتس تکوس در سال ۲۰۰۶، او که برای کمک به تیمش در لحظات پایانی در محوطه جریمه حریف حاضر شده بود با ضربه سر موفق به گلزنی شد تا آزول با تساوی ۱-۱، از شکست بگریزد. او به همراه آزول دو بار در سال های ۱۹۹۶ و ۱۹۹۷ قهرمانی در لیگ قهرمانان آمریکای مرکزی را تجربه کرد و در سال ۲۰۰۱، نایب قهرمان کوپا لیبرتادورس شد. 

پرز رسما در سال ۲۰۱۳ آزول را ترک کرد اما بعد از سال ۲۰۰۸، به شکل قرضی در تیم هایی مثل UANL، چیاپاس، نکاکسا و سن‌لوئیس به میدان رفت و در سال ۲۰۱۳، به پاچوکا پیوست. پرز در سال ۲۰۱۶ طلسم خود در Liga MX را شکست و ۱۹ سال بعد از آخرین قهرمانی خود (به همراه کروز آزول) دوباره طعم قهرمانی را چشید و با ۴۳ سال و ۳ ماه سن، مسن ترین قهرمان تاریخ لیگ مکزیک لقب گرفت.

پرز که تا قبل از جداشدن از پاچوکا در این تابستان بیش از ۱۷۰ بازی برای این تیم انجام داد، یک گل را هم برای پاچوکا در کارنامه خود ثبت کرد. او در ۲۹ آپریل ۲۰۱۷ باز هم روی یک ضربه سر در لحظات پایانی گلزنی کرد تا پاچوکا در بازی مقابل تیم سابق پرز، کروز آزول، تساوی ۲-۲ را کسب کند. او با ثبت این گل با ۴۴ سال و ۲ ماه و ۲۸ روز سن به مسن ترین گلزن تاریخ Liga MX هم تبدیل شد.

پرز که به همراه پاچوکا در لیگ قهرمانان آمریکای کونکاکاف در فصل ۱۷-۲۰۱۶ شده بود، با این تیم در جام جهانی باشگاه های ۲۰۱۷ نیز حضور یافت و در بازی های دور دوم و نیمه نهایی به ترتیب مقابل وداد مراکش و گرمیو برزیل نیز به میدان رفت.

پرز که در دسامبر ۱۹۹۷ و در دیداری برابر برزیل در جام کنفدراسیون ها نخستین بازی خود را برای تیم ملی مکزیک انجام داده بود، در مجموع ۴۱ بار برای این تیم به میدان رفت و در جام های جهانی ۲۰۰۲ و ۲۰۱۰ دروازه بان ثابت مکزیک بود. بعد از خروج خاویر آگیره از تیم ملی مکزیک و حضور ریکاردو لاوولپه جای خود را به اوسوالدو سانچز داده بود، بعد از جام جهانی ۲۰۱۰ و خروج دوباره آگیره، تصمیم گرفت از تیم ملی خداحافظی کند. 

به جز حضور در ۳ جام جهانی (پرز در جام جهانی ۹۸، ذخیره خورخه کامپوس بود)، پرز سابقه حضور در ۴ کوپا آمریکا، ۴ گلدکاپ و ۲ جام کنفدراسیون ها را هم دارد و قهرمانی در ۳ دوره گلدکاپ (۱۹۹۸، ۲۰۰۳ و ۲۰۰۹)، قهرمانی در جام کنفدراسیون های ۱۹۹۹ و نایب قهرمانی در کوپا آمریکا ۲۰۰۱ از جمله افتخارات او به همراه تیم ملی مکزیک هستند.