Iran 1

والیبالیست های جوان کشورمان بار دیگر درخشیدند.

تیم های ملی والیبال ایران و ایتالیا، در فینال رقابت های قهرمانی جوانان جهان به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۳-۲ به سود ایران به پایان رسید.

ایتالیا ست نخست را با درخشش لاویا بهتر شروع کرد و با نتیجه ۶-۲ پیش افتاد. خط حمله ایران در امتیاز گیری ناکام بود. سرویس های زیبای اسفندیار سبب شد تا ایران اختلاف را به یک امتیاز برساند.(۱۶-۱۵) ایتالیا پس از وقت استراحت فنی دوم، متوحل شد و موفق شد با امتیاز گیری های پیاپی با نتیجه ۲۵-۱۷ به پیروزی رسید.

در ست دوم این دیدار، ایران با سرویس های زیبای مهران فیض امام دوست و بازی خوب شریفی موفق شد با نتیجه ۸-۳ از ایتالیا پیش افتاد. عملکرد درخشان ایران همچنان ادامه داشت و شاگردان عطایی با بازی خوب و درخشان یلی و اسفندریا با نتیجه ۲۵-۱۷ این ست را به سود خود به پایان رساندند. سرویس های بی نقص امام دوست هم در این نتیجه بی تاثیر نبود.

ست سوم را ایتالیا بهتر آغاز کرد و موفق شد با بازی خوب لاویا ۴ امتیاز از ایران پیش بیفتد.(۱۴-۱۰) ایران موفق شد اختلاف ایجاد شده را جبران کند اما ایتالیا باز هم اختلاف امتیازی را به ۴ امتیاز افزایش داد.(۱۸-۴) عملکرد درخشان امیرحسین اسفندیار در امتیاز گیری در توپ های برگشتی سبب شد تا دو تیم در امتیاز ۱۸برابر شوند. ایران موفق شد در امتیاز ۲۱ از ایتالیا پیش بیفتد اما لاویا به زیبایی بازی را برگرداند(۲۳-۲۱). اسفندیار به زیبای امتیاز ۲۲ را برای ایران به دست آورد و به منطقه سرویس رفت. دو امتیاز سرویس پیاپی از اسفندیار سبب شد تا ورق برگردد و ایران ۲۴-۲۳ از ایتالیا پیش بیفتد. اسفندیار یه سرویس قدرتمند را روانه زمین ایتالیا کرد و توپ به زمین ایران برگشت تا شریفی به زیبایی هرچه تمام تر امتیاز ۲۵ را برای ایران به دست بیاورد.(۲۵-۲۳)

در ست چهارم، دو تیم بازی نزدیکی را از حود به نمایش گذاشتند. درخشش یلی در زمین ایران و فدریکو در زمین ایتالیا اجازه فاصله گرفتن را به دو تیم نمی داد.(۶-۶) باز هم سرویس های لاویا سبب شد تا ایتالیا پیش بیفتد.(۱۱-۸) ایتالیا همین روند را به خوبی حفظ کرد و موفق شد اختلاف را به ۵ برساند.(۲۰-۱۵) ایران با سرویس های یلی به ایتالیا نزدیک شد.(۲۳-۲۰) در نهایت ایتالیا موفق شد با نتیجه ۲۵-۲۲ در این ست پیروز شد.

دو تیم در ست پنجم امتیاز به امتیاز پیش رفتند. درخشش فدریکو و شریفی در زمین دو تیم سبب شد تا اختلاف امتیازی ایجاد نشود.(۱۰-۱۰) درخشش مرتضی شریفی در خط سرویس سبب شد تا تیم ایران با نتیجه ۱۴-۱۱ از ایتالیا پیش بیفتد. در نهایت اسندیار امتیاز ۱۵ را برای ایران به دست آورد.(۱۵-۱۲)

پوریا یلی با کسب ۲۳ امتیاز امتیاز آور ترین بازیکن ایران بود. اسفندیار هم ۲۲ امتیاز به دست آورد.