بعد از نقل و انتقالات فراوان و شوکه کننده که چهره ی خیلی از تیم ها را تغییر داد، حال نظرسنجی های مختلفی برگزار می شود که بهترین های فصل آینده لیگ را انتخاب می کنند.

شبکه ESPN در جدیدترین نظرسنجی اش، از ۲۰ مربی، مدیر اجرایی و استعداد یاب، سوالاتی را پرسیده است که نگاهی به آنها داریم.

اولین و مطرح ترین سوال این نظرسنجی، درباره بهترین بازیکن فعلی NBA است که ۱۲ نفر به کوای لنارد رای دادند، ۶ رای به یانیس آنته توکومپو رسید و سهم جیمز هاردن نیز، ۲ رای بود. لنارد ۲۸ ساله، در فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ علی رغم ثبت میانگین ۲۶٫۶ امتیاز و ۷٫۷ ریباند در هر بازی، به دلیل اینکه تنها ۶۰ بازی در فصل عادی انجام داد، نتوانست جایی میان مدعیان اصلی جایزه MVP پیدا کند، اما عملکرد درخشان او و قهرمانی به همراه تورنتو رپترز، باعث شد تا اکثر شرکت کنندگان در این نظرسنجی، او را بهترین بازیکن فعلی لیگ بدانند.

سوال دوم، درباره بهترین عملکرد میان تیم ها در نقل و اتقالات بود که لس آنجلس کلیپرز، با کسب ۱۰ رای، بالاتر از یوتاه جز، نیواورلینز پلیکانز و فیلادلفیا سونتی سیکسرز، در صدر این نظرسنجی قرار گرفت. کلیپرز در تابستان، کوای لنارد و پال جرج را به خدمت گرفت و در حال حاضر، شانس نخست قهرمانی به شمار می رود.

سوالات دیگری هم مطرح شد، از جمله بدترین عملکرد نقل و انتقالاتی که عملکرد کلی نیویورک نیکس و رفتن ریکی روبیو به فینیکس سانز، مشترکا با ۶ رای، به عنوان ضعیف ترین عملکرد نقل و انتقالاتی شناخته شدند. ترید دی آنجلو راسل به گلدن استیت وریرز و پیوستن ال هورفورد به فیلادلفیا سونتی سیکسرز نیز، هر کدام با ۶ رای، به عنوان شوکه کننده ترین جابه جایی های تابستان، انتخاب شدند. در نظرسنجی قهرمان کنفرانس شرق، ۱۲ رای به میلواکی باکس رسید و ۸ رای نیز، سهم فیلادلفیا سونتی سیکسرز بود. لس آنجلس کلیپرز با ۱۶ انتخاب، بیشترین رای را به عنوان قهرمان کنفرانس غرب دریافت کرد. دنور ناگتس دو رای و یوتاه جز و هیوستون راکتس نیز هر کدام ۱ رای دریافت کردند. نکته جالب، انتخاب نشدن لس آنجلس لیکرز بود که در این تابستان، آنتونی دیویس را به خدمت گرفت. همچنین نبود گلدن استیت وریرز نیز، کمی شوکه کننده است. بخت نخست قهرمانی نیز با ۱۳ رای به لس آنجلس کلیپرز رسید، میلواکی باکس و فیلادلفیا سونتی سیکسرز نیز هرکدام ۲ رای کسب کردند. سهم دنور ناگتس، هیوستون راکتس و یوتاه جز نیز ۱ رای بود.