یکی از دلایل اصرار اتلتیکو مادرید به فعال شدن بند آزادسازی آنتوان گریزمان مشخص شد.

به گزارش موندو دپورتیوو، داستان جالبی در پشت پرده رقم خورد تا گریزمان بالاخره آبی اناری شود. پس از تمام شدن کار فعال سازی بند آزادسازی، اتلتی در بیانیه‌ای عجیب مدعی شد چون گریزمان و بارسا پیش از ۱ جولای به توافق کامل رسیده بودند، قرارداد این بازیکن با ۱۲۰ میلیون یورو فسخ نمی‌شود و بارسا باید ۲۰۰ میلیون یورو می‌پرداخت. اتلتی به گفته انریکه سرزو قصد دارد رسما از بارسا در این رابطه شکایت کند تا ۸۰ میلیون یوروی دیگر هم به جیب بزند. 

واکنش اتلتی سران بارسلونا را متحیر کرده است. بارسا می‌گوید زمانی که می‌توان با یک ماه انتظار، ۸۰ میلیون یورو کمتر پرداخت، کاملا طبیعی است که آنها منتظر از راه رسیدن ماه جولای بمانند و سپس خرید گریزمان را رسمی کنند. در واقع اگر چنین بندی در قرارداد گریزمان نبود و قیمت او در تمام طول تابستان همان ۲۰۰ میلیون یورو می‌ماند، انتقال او به بارسا به کلی منتفی بود چرا که باشگاه به هیچ عنوان حاضر نبود چنین رقمی پرداخت کند.

در جلسه‌ای که میان اسکار گرائو و میگل آنخل گیل مارین در مادرید برگزار شد، بارسا درخواست کرد ۱۲۰ میلیون یورو را در چند قسط به اتلتی پرداخت کند. اتلتی اما نه تنها این درخواست را رد کرد بلکه خواهان دریافت ۲۰۰ میلیون یورو به صورت نقد شد و در پیشنهادی که گیل مارین آن را سخاوتمدانه خواند، مدعی شد حاضر است گریزمان را در ازای ۱۲۰ میلیون یورو به علاوه سمدو به بارسا واگذار کند تا هزینه نهایی انتقال ۱۷۰ میلیون یورو باشد نه ۲۰۰ میلیون یورو!

بارسا هم مطابق انتظار این پیشنهاد سخاوتمندانه را رد کرد و ترجیح داد بند آزادسازی گریزمان را پرداخت کند. جالب اینجاست که اتلتی از فعال شدن این بند، ۱۲ میلیون یورو بیشتر به جیب زد. ماجرا از این قرار است که طبق توافق میان اتلتی و رئال سوسیداد، ۲۰ درصد از رقم انتقال گریزمان به نماینده سن سباستین می‌رسد. مبلغ ۲۴ میلیون یورو. اتلتی همچنین در قرارداد نجومی‌اش با گریزمان پذیرفته بود اگر چنانچه روزی با توافق دو طرفه، او را به باشگاهی دیگر فروخت، ۱۰ درصد از رقم انتقال را به این ستاره فرانسوی بپردازد. یعنی اگر اتلتی با توافقی دو جانبه گریزمان را به بارسا واگذار می‌کرد، باید ۱۲ میلیون یورو هم به خود گریزمان می‌پرداخت.