Rapinoe

راپینو ترامپ را به نادیده گرفتن مردم کشورش متهم کرد.

مگان راپینو، کاپیتان تیم ملی زنان آمریکا که طی هفته‌های اخیر حین برگزاری رقابت‌های جام‌جهانی با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، درگیری لفظی پیدا کرده بود، باز هم به انتقاد از وی پرداخت. مگان راپینو پیش از این اعلام کرده بود که در صورت قهرمانی در جام جهانی، با سایر اعضای این تیم به دیدار ترامپ در کاخ سفید نخواهد رفت. ترامپ در پاسخ گفته بود:

به کاخ سفید بی احترامی نکن، اول قهرمان شو، بعد حرف بزن!
مگان راپینو امروز میهمان برنامه اندرسون کوپر در شبکه CNN بود، او در پاسخ به اینکه چه پیغامی به دونالد ترامپ داری، گفت:

پیغام اصلی شما، نادیده گرفتن افراد است. نادیده گرفتن من، نادیده گرفتن افرادی شبیه من، نادیده گرفتن افراد رنگین پوست است، شما آمریکایی‌هایی را که شاید از شما حمایت کنند را نادیده می‌گیرید. ما باید واقعاً این شعار شما «عظمت را دوباره به آمریکا برمی‌گردانیم» را بررسی کنیم. واقعیت این است که شما می‌خواهید ما را به دورانی برگردانید که چندان برای همه فوق العاده نبوده است، شاید برای عده کمی خوب بوده، شاید حالا آمریکا برای عده خاصی عظمت داشته باشد، اما برای آمریکایی های سراسر دنیا اینگونه نیست. شما یک مسئولیت مهم و باورنکردنی به عنوان متولی این کشور دارید و باید از تک تک افرادِ این کشور مراقبت کنید، شما باید برای بهتر شدن اوضاع برای همه، تلاش کنید.

صحبت‌های راپینو در واکنش به عدم حضور در «کاخ سفیدِ لعنتی» مربوط به ماه ژانویه بود که طی هفته های اخیر رسانه ای شده بود. راپینو درباره حضور در کاخ سفید گفت:

هرگز نخواهم رفت، به طور صریح با سایر هم تیمی‌هایم در این مورد صحبت کردم و خیلی از آن‌ها هم تصمیم دارند که به کاخ سفید نروند. فکر نمی‌کنم کسی از اعضای این تیم علاقه ای داشته باشد که تلاش سخت ما برای رسیدن به این اساس(قهرمانی)، جنگیدن ما برای رسیدن به آن و سبک زندگی که همه ما داریم را به کسی قرض دهد. فکر نمی‌کنم کسی از اعضای این تیم بخواهد با این دولت همکاری کند و توسط آن فاسد و تباه شود. افراد زیادی در واشنگتن هستند که من ترجیح می‌دهم با آن‌ها ساعت‌ها مذاکره کنم و مکالمات مثبتی داشته باشم به جای اینکه وقتم را در کاخ سفید تلف کنم.


او اولین ورزشکار حرفه‌ای سفید پوستی بود که به جنبش اعتراضی زانو زدن حین پخش سرود ملی آمریکا، به نشانه اعتراض به بی عدالتی در این کشور پیوست.