مقدماتی لیگ قهرمانان
۱۸ تیر ۱۳۹۸
ساعت ۲۲:۱۵
تحلیل بازی: سلتیک برنده می شود / سلتیک بیش از۱.۵ گل به ثمر می رساند

دو تیم سارایوو و سلتیک در چارچوب مسابقات مقدماتی لیگ قهرمانان به مصاف یکدیگرمی روند. آیا سلتک اسکاتلندی پیروز این میدان خواهد بود ؟
۴۴ روز ازپایان جام باشگاههای اسکاتلند می گذرد. حال رقابت های مقدماتی اروپا برای این تیم در فصل جدید روز سه شنبه در بوسنی شروع خوهد شد. قهرمان جام اسکاتلند می خواهند زنجیره افتخارات خود را گسترش دهند. آیا با بازگشت نیل لنون این تیم قار خواهد بود به صدر جدول اروپا بازگردد؟
برای تیم سارایوو انگیزه های زیادی برای موفقیت در این رقابت ها وجود دارد تا بتواند قمتی از خاطرات تلخ دوره های قبل را جبران کند. اولین بار این تیم ۱۹۷۶ وار این رقابت ها شد که با واگذاری بازی در دور دوم به منچستر یونایتد از رقابت ها حذف شد. آنها ۱۲ ماه پیش هم در رقابت های لیگ اروپا حضور داشت که در دوم با واگذاری بازی با نتیجه ۸-۰ به آتلانتا حذف شد.
فشار زیادی روی لنون برای صعود از این مرحله وجود دارد چرا که راجرز مربی سابق سلتیک این کار را در دو دوره قبل انجام داده بود. به نظر می رسد غلبه بر سارایوو که ۵ بازی لیگ قهرمانان را واگذار کرده است کار دشواری نباشد. تیم میزبان ۳ بازی اخیر خانگی خود را باخته است و ۵ بازی از ۷ بازی اخیر اروپایی خود راواگذارکرده است.
با توجه به بازی های مشابه قبلی احتماا سارایوو آرایش دفاعی به خود خواهد گرفت. اما سلتیک در ۴ بازی از ۵ بازی اخیر خود پیروز شده است. با توجه به نتایج و عملکرد دوتیم انتظار می رود سلتیک برنده میدان باشد و این تیم بیش از ۱.۵ گل به ثمر برساند.

آخرین بازی های اف کی سارایوو
۳۰٫۰۶٫۱۹CFDomzaleFK Sarajevo3 : 2
26.06.19CFFK SarajevoSlovacko0 : 2
25.05.19PLGOSK GabelaFK Sarajevo0 : 2
18.05.19PLFK SarajevoZvijezda 094 : 0
15.05.19CUPSiroki BrijegFK Sarajevo1 : 0
آخرین بازی های سلتیک
۰۲٫۰۷٫۱۹CFSt. GallenCeltic0 : 0
29.06.19CFWiener SportklubCeltic1 : 2
26.06.19CFPinkafeldCeltic1 : 6
25.05.19SCHeartsCeltic1 : 2
19.05.19PRECelticHearts2 : 1