فینال جام جهانی زنان
۱۶ تیر ۱۳۹۸
ساعت ۱۹:۳۰
تحلیل بازی: آمریکا برنده می شود / آمریکا بیش از ۱.۵ گل به ثمر می رساند

دوتیم زنان آمریکا و هلند برای کسب مقام قهرمانی جام جهانی به مصاف یکدیگر می روند. آیا نارنجی پوشان می توانند قهرمان جهان را شکست دهند ؟
تیم آمریکا بار دیگر با شکست انگلیس در بازی قبل اقتدار تیمش را درمسابقات به رخ کشید. از سویی دیگر هلند ماراتن نفس گیری برابر سوئد داشت و با خوش شانسی در وقت اضافه بازی توانست به فینال را یابد.
بر خلاف بازی فرانسه، تیم آمریکا در بازی برابر انگلیس نشان داد چگونه می تواند بازی های بزرگ را ببرد. آنها ابتدا تجه مورد نظرشان رابدست آوردند و سپس به حریف قبل از اتمام بازی اجازه دادند تا کمی بازی خود را نشان دهد. هر چند میان جذابیت دو بازی اخیر آمریکا تفاوت وجود داشت اما در موثر بودن این تیم تفاوتی وجود نداشت.
برای آمریکا با توجه به دو بازی اخیروتجربیاتش در جام جهانی، شکست هلند چندان کار دشواری نیست. هلند تا به حال در فینال حضور نداشته و این کار را برایش دشوار می کند. بازی هلند برابر ژاپن خلاقیت خاصی نداشت و این تیم دربرابر ایتالیا هم در دقیقه ۷۰ و بایاری شانس به ثمر رسید. رقابت بربابرسوئدهم تا وقت اضافه و دقیقه ۹۹ ادامه داشت. این عملکرد برای تیمی که به دنبال قهرمانی است کافی نیست.
پس از آغار رقابت ها انتظار میرفت آمریکا که تورنمنت را طوفانی و با تعداد گل های زیاد شروع کرده بود این روند را ادامه هد. این آغاز مدیون خط دفاع محکم ومدیرت بازی این تیم بود. این تیم در حمله هم حرف های زیادی برای گفتن دارد و در هیچ یک از بازی های جام جهانی کمتر از ۲ گل به ثمر نرسانده است.
با توجه به عملکرد و نتایج دو تیم و حساسیت بازی فینال به نظر می رسد آمریکا برنده بازی باشد و این تیم بیش از ۱.۵ گل به ثمربرساند.

آخرین بازی های آمریکا (زنان)
۰۲٫۰۷٫۱۹WCEngland WUSA W1 : 2
28.06.19WCFrance WUSA W1 : 2
24.06.19WCSpain WUSA W1 : 2
20.06.19WCSweden WUSA W0 : 2
16.06.19WCUSA WChile W3 : 0
آخرین بازی های هلند (زنان)
۰۳٫۰۷٫۱۹WCNetherlands WSweden W1 : 0
(0 : 0)
29.06.19WCItaly WNetherlands W0 : 2
25.06.19WCNetherlands WJapan W2 : 1
20.06.19WCNetherlands WCanada W2 : 1
15.06.19WCNetherlands WCameroon W3 : 1
آخرین تقابل های آمریکا وهلند (زنان)
۱۹٫۰۹٫۱۶FIUSA WNetherlands W3 : 1
09.04.13FINetherlands WUSA W1 : 3