لوییس سوارز، مهاجم بارسلونا به حذف اروگوئه از کوپا آمریکای ۲۰۱۹ واکنش نشان داد.

شاگردان تابارز که یکی از مدعیان قهرمانی بودند، بامداد امروز علی رغم نمایش برتری که نسبت به پرو داشتند، نتوانستند دروازه این تیم را باز کنند تا بازی به پنالتی کشیده شود. اروگوئه در شبی دراماتیک با پنالتی‌ای که سوارز از دست داد، از دور رقابت‌ها کنار رفت و به خانه برمی‌گردد.

به گزارش موندو دپورتیوو، سوارز پس از بازی گفت:علی رغم اینکه در ضربات پنالتی بازی را باختیم، نتیجه ناعادلانه است چون ما کاملا بهتر بازی کردیم و موقعیت‌های زیادی هم داشتیم. اولین بار است که باید چنین شرایطی را تحمل کنم و حالا باید سرم را بالا بگیرم و ادامه بدهم. هم تیمی‌هایم به خاطر تلخی و دشواری لحظاتی که پشت سر می‌گذاشتم، به من دلداری می‌دادند. واقعا ناراحت هستم و حمایت آنها کمک بزرگی برای دوباره برخاستن من است.

باید به فاکتورهای مثبت توجه کنیم. به اینکه چقدر خوب بازی کردیم؛ موقعیت‌های گلزنی داشتیم و گل‌های ما هم مردود اعلام شد. البته امروزه با وجود VAR می‌توان همه چیز را دید. باید خودانتقاد باشیم. حداقل در بخش پنالتی‌ها مقصر خودمان بودیم. روی پنالتی که خودم زدم، می‌خواستم هر چه محکم‌تر ضربه را بزنم چون می‌دانستم دروازه بان پرو از من شناخت دارد. متاسفانه او توانست ضربه‌ام را مهار کند. در هر صورت اروگوئه بازیکنان بسیار باکیفیتی دارد و در مقاطع فراوانی شجاعت و شهامتش را نشان داد.