کیلیان ام باپه، مهاجم پاری سن ژرمن ظاهرا برنامه‌ای برای تمدید قرارداد با این باشگاه ندارد.

به گزارش خوزه فلیکس دیاز از مارکا، ام باپه از آن دست بازیکنانی است که پیش بینی می‌شود یک عصر مخصوص به خود را رقم بزند. بازیکنی که در تابستان ۲۰۱۷ علی رغم شواهد، پاری سن ژرمن را به جای رئال مادرید انتخاب کرد. چند هفته پیش بود که او خواستار داشتن مسئولیت و نقشی بزرگ‌تر در تیمش شد و پس از چند روز، ناصر الخلیفی اعلام کرد ام باپه فصل آینده قطعا در پاری سن ژرمن می‌ماند اما نتوانست قولی برای فصل بعد از آن بدهد.

منابع موثق می‌گویند ام باپه موضعش را مشخص کرده و نمی‌خواهد قراردادش را تمدید کند. قراردادی که سه سال دیگر از آن مانده است. این در حالی است که باشگاه و مالک اصلی آن، امیر قطر، خواهان حفظ او هستند و چندین بار هم پیشنهاد تمدید به این بازیکن ارائه کرده‌اند. وقتی بازیکنی نمی‌خواهد قراردادش را تمدید کند، یعنی به جدایی هم فکر می‌کند. درباره ام باپه او تابستان سال بعد فقط ۲ سال دیگر با پاری سن ژرمن قرارداد دارد و آنگاه باشگاه چاره‌ای جز مذاکره با مشتریان او نخواهد داشت.

دلیل ام باپه برای اتخاذ این موضع هم مشخص است. انتظارات او در پاری سن ژرمن برآورده نشده است. پس از گذشت ۲۴ ماه، تنها دستاورد ام باپه در پی اس جی قهرمانی لوشامپیونه بوده که آن را در موناکو هم به دست آورده بود. ام باپه پیشنهاد رئال مادرید را که به لحاظ مالی بسیار پایین‌تر از پاری سن ژرمن بود، رد کرد. با این حال او پروژه‌ای جاه طلبانه و موفقیت آمیز چه در زمینه تیمی چه فردی می‌خواست که در پاری سن ژرمن چنین چیزی محقق نشده است. پاریسی‌ها همچنان پشت در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مانده‌اند. 

ام باپه اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، فصل بعد در پاری سن ژرمن می‌ماند اما رئال مادرید کاملا شرایط را زیر نظر دارد. عدم تمدید با پاری سن ژرمن، گام دیگری از سوی ستاره فرانسوی به سوی درهای خروجی پارک ده پرنس است و مادرید منتظر او است.