Rivaldo

بازیکن سابق تیم ملی برزیل بازی لیونل مسی را تحسین می کند.

ریوالدو، اسطوره بارسلونا معتقد است بازگشت به این تیم، بهترین اتفاق ممکن برای نیمار است.

به گزارش موندو دپورتیوو، ریوالدو می‌گوید:

” من صادقانه باور دارم مسی تا همین جای سال هم به اندازه کافی برای فتح توپ طلا خوب کار کرده است چون ما درباره یک جایزه انفرادی صحبت می‌کنیم. فن دایک؟ سوال این است که آیا او در خط دفاعی لیورپول به اندازه مسی در خط حمله بارسلونا تاثیرگذار بوده یا نه؟ در هر صورت اگر مسی بتواند قهرمان کوپا آمریکا شود، طبعا نقش ویژه‌ای در آن داشته و این به او شانس بسیار خوبی برای فتح توپ طلا می‌دهد. چیزی که تاکنون از آرژانتین دیده‌ایم، همان چیزی است که انتظار می‌رفت. آنها بازیکنان بزرگی دارند ولی تیم و ترکیب مدام عوض می‌شود و با این شرایط کار سخت است. البته که رسیدن به فینال کار سختی است ولی وقتی مسی را دارید…همه چیز ممکن است. مسی در بازی‌های بزرگ است که خودش را نشان می‌دهد. آرژانتین اکنون بیشتر از هر زمانی به مسی نیاز دارد و لئو هم می‌داند چطور به این چالش پاسخ بدهد.”

” اینکه مسی تاکنون نتوانسته فاتح جامی با آرژانتین شود، بخشی از آن به خاطر بدشانسی‌هایش در بازی‌های بزرگ است. مثلا در فینال جام جهانی و کوپا آمریکا او شانس لازم را نداشت. ولی مثلا ما برزیلی‌ها در بازی با آلمان در فینال جام جهانی ۲۰۰۲ این شانس را داشتیم وقتی که گل اول رونالدو روی اشتباه کان، بهترین دروازه بان وقت دنیا حاصل شد و دست سرنوشت همراه ما بود. این چیزها در فوتبال هست. مطمئنا بازی در تیم باشگاهی بسیار راحت‌تر از تیم ملی است چون شما در باشگاه مدام با هم تیمی‌ها تمرین می‌کنید ولی در تیم ملی چنین خبری نیست و هر بار لیست تیم عوض می‌شود.”

” بازگشت نیمار به بارسلونا؟ بهترین اتفاق برای او خواهد بود. اینکه از هواداران عذرخواهی کند و نشان دهد می‌خواهد جبران مافات کند. یک چیز قطعی است و آن هم اینکه نیمار در بارسلونا بسیار خوشحال‌تر است و می‌تواند بهترین نمایش‌هایش را داشته باشد. مطمئنا او باید دستمزدش را کاهش بدهد اما این فداکاری ارزشش را دارد اگر باعث شود خوشحالی و لذت شما برگردد. نیمار در بارسا این فرصت را خواهد داشت که توپ طلا یا یک لیگ قهرمانان دیگر ببرد.”

” برزیل بدون نیمار بهتر بازی می‌کند؟ برزیل خوب بازی می‌کند ولی جای خالی نیمار همیشه حس می‌شود. از نظر من او را نمی‌توان زیر سوال برد. نقطه مرجع تیم است. البته سطحی که تیم بدون نیمار به خصوص در بازی با پرو نشان داد، امیدوارکننده بود. برزیل بازیکنان درجه یک زیادی در ترکیبش دارد ولی نیمار متفاوت است. او بازیکنی است که تفاوت‌ها را رقم می‌زند. قهرمانی برزیل در کوپا آمریکا اتفاق خوبی خواهد بود چون روحیه تیم را پیش از جام جهانی قطر افزایش می‌دهد. اما واضح است که اگر بدون نیمار توانستند چنین کاری کنند، با نیمار هم می‌توانند.”