Megan-Rapinoe

رئیس جمهور ایالات متحده امریکا، به صحبت‌های کاپیتان تیم ملی زنان کشورش واکنش نشان داد.

در روز دوشنبه مگان راپینو دو گل به ثمر رساند تا آمریکا را به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی زنان ۲۰۱۹ برساند. در روز چهارشنبه دونالد ترامپ به او هشدار داد تا به کشورش بی احترامی نکند.

گاردین گزارش می‌دهد: راپینو که همراه با تیم ملی زنان آمریکا قهرمان جهان و المپیک شده، همواره صدای اقشار مختلف جامعه آمریکا بوده است. او اولین ورزشکار حرفه‌ای سفید پوستی بود که به جنبش اعتراضی زانو زدن حین پخش سرود ملی آمریکا، به نشانه اعتراض به بی عدالتی در این کشور پیوست. به تازگی ویدیویی از او منتشر شده است (ظاهرا فیلمبرداری آن به قبل از شروع جام جهانی بر می‌گردد) که در آن می‌گوید در صورت قهرمانی آمریکا در جام جهانی، همراه با سایر اعضای تیم به کاخ سفید نخواهد رفت.

روز چهارشنبه ترامپ در واکنش به صحبت‌های او توییت کرد. البته او به اشتباه به جای آدرس صفحه رسمی راپینو در توییتر که @mPinoe است، شخص دیگری با آیدی @meganrapino را ذکر کرده بود که سپس آن را اصلاح کرد. وی در واکنش به صحبت‌های راپینو گفته است:

بازیکن تیم فوتبال زنان آمریکا اخیرا گفته است «اگر قهرمان شویم، به کاخ سفید کوفتی نخواهم رفت.» به جز NBA‌ که حالا دیگر تماسی با مقامات نمی‌گیرد، مالکان (لطفا شرح دهید که من به تازگی اصلاحاتی در دیوان عدالت ایجاد کرده‌ام، میزان بیکاری سیاهان در پایین‌ترین نرخ در تاریخ کشور ما است… همچنین شاخص فقر هم در بین تمامی دوران‌ها بهترین است) لیگ‌ها و تیم‌ها عاشق آمدن به کاخ سفید هستند. من طرفدار پر و پا قرص تیم آمریکا و فوتبال زنان هستم اما مگان اول باید قهرمان شود و بعد حرف بزند! کار را تمام کن! ما هنوز مگان یا تیم را دعوت نکرده‌ایم ولی من از همین جا تیم را فارغ از برد یا باخت (به کاخ سفید) دعوت می‌کنم. مگان هرگز نباید به کشور ما، به کاخ سفید و یا به پرچم‌مان بی احترامی کند؛ به ویژه پس از زحمات زیادی که برای او و تیمش کشیده شده است. به پرچمی که بر تن می‌کند افتخار کنید. آمریکا عالی کار می‌کند!