آرژانتین با برد مقابل قطر، و کلمبیا با پیروزی مقابل پاراگوئه، به ترتیب به عنوان تیم های دوم و اول به مرحله بعد صعود کردند.

شب آخر از بازی های گروه دوم رقابت های کوپا آمریکا، با انجام دو دیدار همزمان به پایان رسید. در یکی از بازی های این شب، کلمبیا در سومین مسابقه خود نیز به پیروزی رسید تا با قاطعیت و ۹ امتیاز، با ۴ گل زده و بدون گل خورده، راهی دور یک چهارم نهایی شود. تیم تحت رهبری کی روش، در بازی سوم خود توانست پاراگوئه را ۱-۰ شکست دهد. این برد به لطف گل دقیقه ۳۱ کوئلر به ثبت رسید.

در مسابقه دیگر این گروه، آرژانتین که تا پیش از بازی امشب، فقط ۱ امتیاز جمع کرده بود و نیاز مربی به برد در این مسابقه داشت، توانست ۲-۰ قطر را شکست دهد. در این دیدار لوتارو مارتینز در دقیقه ۴ روی اشتباه مسلم مدافع قطر تیمش را ۱-۰ جلو انداخت و در ادامه دقیقه ۸۲ بود که حرکت عالی آگوئرو با ضربه دقیق او به زاویه مخالف همراه شد و بازی ۲-۰ شد. آرژانتین با این برد با ۴ امتیاز، تیم دوم گروه خود شد.

در مرحله حذفی آرژانتین به عنوان تیم دوم گروه خود با ونزوئلا دیدار می کند. کلمبیا هم با تیم دوم گروه سه دیدار میکند. سرنوشت گروه سوم مسابقات، بعد از پایان بازی های دور سوم مشخص می شود.