Iran vs Canada

کانادا برای نخستین بار در یک دیدار رسمی مقابل ایران شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران موفق شد در نخستین دیدار از هفته سوم رقابت های لیگ ملت های والیبال مقابل کانادا به برتری ۳-۰ دست یابد.

ست اول

ست نخست این دیدار را ایران با سرویس های خوب خود و توپگیری های بی نقص قدرتمندانه از آن خود کرد. کانادا تنها تا امتیاز چهار موفق شد که پا به پای ایران حرکت کند. پس از آن سرویس های زیبای محمد موسوی و پس از آن سعید معروف سبب شد تا شاگردان کولاکوویچ با نتیجه ۱۴-۷ از کانادا پیش بیفتند. سرویس های خوب ایران ادامه داشت و همین امر سبب شد تا ایران اختلاف امتیازی را از دست ندهد. چند رالی جذاب در اواخر ست به وجود آمد که تماشاگران را به وجد آورد. در نهایت، این ست با نتیجه ۲۵-۱۵ به سود ایران به پایان رسید.

ست دوم

ست دوم این دیدار را کانادا بهتر آغاز کرد. عملکرد درخشان هوگ در امتیازات ابتدایی زمینه ساز پیروزی ۵-۱ کانادا در امتیازات ابتدایی این ست بود. در ادامه، سرویس های دیدنی سید محمد موسوی اختلاف را به دو امتیاز رساند. ۱۳-۱۱ کانادا با یک دفاع خوب اختلاف را به سه امتیاز رساند. (۱۴-۱۱) بازهم سید محمد موسوی سرویس های قدرتمندانه ای را زد و این سرویس ها سبب شد تا اختلاف امتیازی کمتر شود. سرویس های خوب بازیکنان ایران سبب شد تا ایران ۲۳ بر ۲۱ پیش بیفتد. چند اشتباه از دریافت کننده های تیم ملی سبب شذ تا کانادا با سرویس های دروگو با نتیجه ۲۴-۲۳ پیش بیفتد. در نهایت ایران موفق شد با آبشار زیبای عبادی پور امتیاز ۲۶ را به دست آورد و برنده شود. (۲۶-۲۴)

ست سوم

ملی پوشان ست سوم را همچون ست نخست این دیدار قدرتمندانه آغاز کردند. درخشش سید محمد موسوی در خط سرویس سبب شد تا ایران به راحتی اختلاف امتیازی ایجاد کند. دریافت ها و توپ گیری های خوب حضرت پور سبب شد تا مهاجمین کشورمان به خوبی فرصت امتیاز گیری را داشته باشند. دریفات های بد بازیکنان کانادا در این ست ادامه داشت و این امر سبب شد تا ملی پوشان موفق شوند با نتیجه ۲۵-۱۶ این ست را هم به سود خود به پایان برسانند.