کایری اروینگ، ستاره ۲۷ ساله تیم بوستون سلتیکس این اختیار را دارد که قراداد فعلی خود با بوستون سلتیکس برای فصل بعد را لغو کند. این بدان معناست که اروینگ قادر خواهد بود در این تابستان با هر تیمی، از جمله سلتیکس، قرارداد جدیدی ثبت کند.

به گزارش وبسایت رسمی مسابقات NBA، پوینت گارد تیم بوستون سلتیکس، کایری اروینگ قصد دارد به گروه بازیکنان آزاد (Free Agent) رقابت‌های NBA در تابستان آتی ملحق شود. بر اساس گفته‌های شمس کارانیا، خبرنگار معتبر NBA، اروینگ به قرارداد فعلی خود پایبند نخواهد بود. او به طور قانونی حق این کار را دارد. قرارداد کایری اروینگ با بوستون سلتیکس، در صورت فعال شدن گزینه پلیر آپشن، تا انتهای فصل بعد اعتبار دارد و اگر کایری به این قرارداد پایبند بماند ۲۱ میلیون دلار حقوق دریافت خواهد کرد.

اما طبق خبری که ساعاتی پیش منتشر شد، کایری اروینگ گزینه Player Option (بندی که بازیکن به اختیار خود می‌تواند با فعال کردن آن یک سال دیگر در تیم فعلی بماند) را رد کرده است و به این ترتیب با باز شدن مهلت نقل و انتقالات بازیکنان آزاد در تاریخ ۳۰ ژوئن (۹ تیر)، اروینگ در دسترس سایر تیم‌ها قرار خواهد گرفت. حتی بوستون سلتیکس نیز می‌تواند با اروینگ قرارداد جدیدی امضا کند. بر اساس گفته‌های شمس کارانیا، بوستون نیز انتظار این حرکت را از اروینگ داشت و قصد دارد پیشنهاد جدیدی به اروینگ ارائه دهد.

اروینگ از نظر فردی فصل خوبی را پشت سر گذاشت و در هر بازی به طور میانگین ۲۳٫۸ امتیاز کسب کرد و میانگین ۶٫۹ اسیست را دارد که در دوران بازیگری‌اش بالاترین محسوب می‌شود. کایری در فصل اخیر درصد پرتاب منطقه‌ای ۴۸٫۷ و پرتاب سه امتیازی ۴۰٫۱ را از خود برجای گذاشت و در تیم دوم All-NBA قرار گرفت.