طبق شواهد موجود، کوین دورانت بازی پنجم فینال را هم از دست می‌دهد.

به نقل از CbsSports، کوین دورانت، فوق ستاره گلدن استیت وریرز که در سالیان اخیر یکی از مهمترین مهره‌های این تیم بوده است، همچنان با مشکل مصدومیت رو به رو است. KD از دیدار پنجم راند دوم پلی آف تا به الان قادر به همراهی تیمش نبوده است و عدم حضور وی در فینال بازی‌ها تا به اینجای کار، به شدت برای جنگجویان اوکلند گران تمام شده است. دورانت هنوز از قسمت ماهیچه ساق پای خود رنج می برد و علی رغم تمام تلاش های کادر پزشکی گلدن استیت، هنوز به صورت کامل در تمرینات تیمش آماده نشان نداده است.

بنابر اعلام برایان ویندهورست، ژورنالیست ESPN، وضعیت دورانت تغییری محسوسی نداشته است و با اینکه کی دی تمام تلاش خود را در تمرینات به کار گرفته است، اما هنوز آماده بازی کردن نیست. ویندهورست در خصوص وضعیت دورانت گفت:

تا جایی که من می‌دانم، دورانت آماده بازی کردن نیست. بدن او نیز آماده نبوده و مربیان وریرز هم گمان می کنند او آماده بازی نیست. در تمرین روز گذشته او تلاش کرد تا هر آنچه دارد، ارائه دهد، اما وضعیت تغییر نکرد. در صحبتی با استیو کر هم او اعلام کرد که نمی تواند هیچ آپدیتی از وضعیت دورانت ارائه دهد. او گفت فقط می توانم بگویم که نمی دانم او بازی خواهد کرد یا نه. به نظر استیو نیز از حضور دورانت در بازی پنجم نا امیده شده است.