Willian-Brazil

با تایید کنفدراسیون فوتبال برزیل ویلیان به جای نیمار به کوپا آمریکا خواهد رفت.

ویلیان وینگر ۳۰ ساله باشگاه چلسی جایگزین نیمار مصدوم در ترکیب تیم ملی برزیل شده و به همراه این تیم به رقابت های کوپا آمریکای ۲۰۱۹ خواهد رفت.

نیمار در بازی دوستانه برزیل در مقابل قطر دچار پارگی لیگامنت شده بود و به دلیل همین مصدومیت شانس حضور در کوپا آمریکای خانگی را از دست داده بود.

ویلیان در حالی به اردوی تیم ملی برزیل فراخوانده شده که نشریه اسپانیایی آاس از رناتو آگوستو، بازیکن بیجینگ گوان به عنوان اصلی ترین گزینه جانشینی نیمار نام برده بود. در این بین نام هایی نظیر لوکاس مورا و وینیسیوس جونیور نیز مطرح شده بودند و می‌توان گفت کم شانس ترین نام توانست خود را به فهرست تیته برساند.

ویلیان که نخستین بازی های ملی خود را در نوامبر ۲۰۱۱ برای برزیل انجام داده بود، نتوانست تا دو سال بعد برای برزیل بازی کند و در نوامبر ۲۰۱۳ مجددا به سلسائو فراخوانده شد. ویلیان در جام جهانی ۲۰۱۴ یکی از بازیکنان لوئیز فیلیپه اسکولاری بود و در ۵ مسابقه از ۷ دیدار برزیل در این جام به میدان رفت.

ویلیان در رقابت های کوپا آمریکا ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ عضوی ثابت از ترکیب تیم ملی برزیل بود و در تک تک بازی های برزیل در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز به میدان رفت. او البته بعد از جام جهانی روسیه به تدریج از فهرست برزیل کنار گذاشته شد و از آن زمان تاکنون تنها در ۳ مسابقه پیراهن برزیل را به تن کرده است. آمار کلی ویلیان در پیراهن تیم ملی برزیل ۶۵ بازی و ۸ گل است.

برزیل که میزبان رقابت های کوپا آمریکا است در مرحله گروهی این مسابقات به مصاف بولیوی، ونزوئلا و پرو خواهد رفت.