Binotto

مدیر تیم فرمول یک فراری معتقد است در حال حاضر تیمش به اندازه کافی قابلیت رقابت ندارد.

متیا بینوتو می‌گوید تا آینده نزدیکی خبر از انجام اصلاحات بر روی ماشین فراری نخواهد بود. وی معتقد است مرسدس بنز در حال حاضر بهترین ماشین‌ها در اختیار دارد.

به گزارش وبسایت Motorsport، تیم فرمول یک فراری با وجود عملکرد امیدوارکننده در تست‌های پیش‌فصل، در هیچکدام از شش مسابقه ابتدایی فصل موفق به کسب پیروزی نشده و در حال حاضر ۱۱۸ امتیاز از رقیب اصلی خود، مرسدس بنز عقب افتاده است. فراری در گرندپری‌های آذربایجان و اسپانیا از بروزرسانی‌های آئرودینامیکی خود رونمایی کرد و حتی در بارسلونا، زودتر از موعد مقرر، یک موتور جدید بر بروی ماشین SF-90 نصب کرد اما مدیر تیم، متیا بینوتو می‌گوید فراری برای بهبود عملکرد ماشین امسال خود در گرندپری هفته بعد کانادا یا حتی آینده نزدیک برنامه‌ای ندارد!
صحبت‌های بینوتو در این رابطه به صورت زیر است:
” ما می‌دانیم که در حال حاضر به اندازه کافی قابلیت رقابت نداریم، در زمان فعلی هیچگونه تغییرات جدید که در بر طرف کردن مشکلاتی که از ابتدای فصل با آنها روبرو بودیم تاثیر بسزایی داشته باشد بر روی ماشین اعمال نخواهد شد.”

فراری معتقد است مشکل کلیدی آنها در فصل ۲۰۱۹ ناتوانی در قراردادن لاستیک‌‌های جدید پیرلی در بازه‌ی دمایی مطلوب به دلیل عدم تولید نیروی داونفورس (Downforce) کافی توسط SF-90 است. در کارخانه مادر فراری واقع در شهر مارانللو، ایتالیا، تحقیقات بر روی ایده‌های جدیدی که به حل این مشکل کمک کنند آغاز شده است اما این تحقیقات نیز در مراحل ابتدایی قرار دارند. بینوتو پس از مسابقه اخیر موناکو هشدار داده بود که در گرندپری کانادا خبری از معجزه نخواهد بود اما مدیر ۴۹ ساله فراری این نکته را نیز متذکر شده بود که «شرایط متفاوت پیست شهر مونترال، تنظیمات متفاوت، ترکیب متفاوت لاستیک‌ها و ست‌آپ متفاوت ماشین‌ها» ممکن است در کانادا به نفع فراری تمام شود. بینوتو قبلا گفته بود که مونترال آخرین مسابقه برای فراری نخواهد بود و فراری برای تغییر دادن اوضاع به نفع خود در ادامه فصل نیز فرصت خواهد داشت.

با وجود عدم انجام اصلاحات بر روی ماشین در آینده نزدیک، هواداران فراری می‌توانند به گرندپری کانادا امیدوار باشند. پیست ژیل ویلنوو دارای مستقیمی‌های طویل است که برتری ماشین فراری در کفی را اثبات خواهند کرد. اما یک پیست مسابقه تنها از مسیر مستقیم تشکیل نمی‌شود و باید دید فراری با کندی SF-90 در پیچ‌ها، در مقایسه با مرسدس‌ها، چه خواهد کرد. بینوتو در ارتباط به اینکه آیا فراری می‌تواند به گرندپری کانادا خوشبین باشد گفت:

“فکر می‌کنم قضاوت در این مورد بسیار دشوار است. به نظر من در مقایسه با بارسلونا در فرم بهتری قرار خواهیم داشت اما هنوز این مرسدس بنز است که در حال حاضر قدرتمندترین و بهترین ماشین را در اختیار دارد. من فکر می‌کنم هنوز آنها هستند که پیش از همه قرار دارند اما شاید فاصله کمتر شود. اگر فرصتی وجود داشته باشد برای استفاده از آن آماده خواهیم بود.”