شب گذشته در چارچوب فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۸/۱۹، تیم های لیورپول و تاتنهام به مصاف هم رفتند که قرمزها برای ششمین بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شدند.

به نقل از سایت رسمی لیورپول، یورگن کلوپ ابتدا در خصوص اینکه این شب و این پیروزی چگونه درست شد، گفت:

نتیجه را کسب کردیم و همه چیز در مورد این است. من نسبت به فینال هایم، پیروزی های کمی داشته ام. در واقع در همه آنها فوتبال بهتری ارائه کردیم. امشب چالش بزرگی برای هر دو تیم بود زیرا ما سه هفته تعطیل بودیم. شما هرگز نمی توانید سه هفته بدون بازی سپری کنید و ریتم خود را حفظ کنید. سپس دو تیم انگلیسی مقابل هم بودند که این شرایط را متفاوت می ساخت. همچنین باید گفت هوا نیز گرم بود. شما دیدید بازیکنانم جنگیدند. فینال در مورد گرفتن نتیجه است و ما نیز احتیاج داشتیم این را تجربه کنیم. بازیکنان در این بازی نشان دادند تجربه شان بیشتر شده و شما تصمیمات آنها را در لحظات تعیین کننده مشاهده کردید. آلیسون چند سیو مهم داشت و در کل فوتبال خوبی ارائه کرد. او به نظر می آید که کاملا شکست ناپذیر است و همین به ما کمک کرد. ما گل ها را در لحظات صحیحی به ثمر رساندیم. معمولا من همیشه برای شما توضیحاتی در خصوص نتیجه می دهد ولی اکنون نمی خواهم در خصوص اینکه چگونه پیروز شویم توضیح دهیم و می خواهم فقط بابت این قهرمانی لذت ببرم زیرا دیگر چیزها مهم نیستند. این برای همه هواداران لیورپول بود. در استادیوم نیز هواداران کنارمان بودند و دیوانه وار تشویق می کردند و جشن گرفتند.

سرمربی لیورپول افزود:

من بیشتر حس آرامش برای خانواده ام دارم. زیرا آنها در شش فینال اخیر همیشه در تعطیلات کنارم بوده اند و حضور با مدال نایب قهرمانی خیلی حس جالبی نداشت. حال امسال همه چیز متفاوت خواهد بود. این قهرمانی برای آنها و هواداران و البته مالکان باشگاه است زیرا آنها هرگز فشاری روی ما ایجاد نکردند و همیشه قدردان پیشرفت تیم بودند. در واقع آنها قدم هایی که برمی داشتیم را دیدند و به همین دلیل این قهرمانی نیز برای آنها و برای همه تیم است. شما دیدید تقریبا همه ما پس از قهرمانی در زمین گریه می کردیم زیرا این واقعا احساسی و البته بزرگ بود. این برایمان معنی خاصی داشت. همچنین باید از طرفی دیگر بگویم که کاملا حس تاتنهامی ها را درک می کنم زیرا هیچکس بهتر از من در دنیا از حس آنها باخبر نیست. آنها فصلی فوق العاده را سپری کردند و شایسته این موفقیت ها بودند. پس از بازی نیز به پوچتینو گفتم که باید به کاری که تیمش در این فصل انجام داد، افتخار کند.

کلوپ اضافه کرد:

برای بازیکنانم خوشحالم. جوردن هندرسون کاپیتان تیم قهرمان اروپا در فصل ۲۰۱۹ است. این واقعا رضایت بخش است. میلنر در ۳۳ سالگی این جام را کسب کرد. همه بازیکنان مهم هستند. اما باید بگویم بدون صحبت های میلنر در رختکن پیش از مسابقه و در واقع بدون داشتن یک رهبر بومی، فکر نمی کنم این قهرمانی میسر می شد. بنابراین نقش این بازیکنان را در تیم درک می کنید. اینکه آنها در طول هفته های مختلف و زمان هایی که تیم کمی در سراشیبی بود چگونه برخورد می کردند، واقعا فوق العاده بود. این قهرمانی واقعا احساسی بود و این حس واقعی من است. خیلی برایم مهم نبود که جام را لمس کردم. من عاشق تصاویری شدم که بازیکنان می گرفتند و عاشق چهره های انها وقتی جام را می گرفتند، شدم. این بازیکنان به من هرچه می خواستم، دادند. حال باید به لیورپول برگردیم و جشن بگیریم و واقعا مشتاق آن هستم.

مربی آلمانی تصریح کرد:

دو روز در مورد بدشانسی دوران حرفه ای من صحبت کردیم. بله شاید من فکر کنم که مردم این گونه راجع به من فکر می کنند ولی صادقانه بگویم آن را حس نمی کردم زیرا همیشه از مسیر خوبی به فینال رسیده ام و در واقع این برایم مهم ترین چیز بوده است. در واقع فکر می کنم زندگی ام بهتر از آن چیزی بوده که انتظار داشته ام. بنابراین فتح یک جام بزرگ بسیار خوب است. برایمان مهم بود این جام را ببریم که دیگر مردم در خصوص اینکه چرا ما هیچ چیز نمی بریم صحبت نکنند. حال ما فاتح اروپا هستیم و به روندمان ادامه خواهیم داد. می خواهیم همچنان جام ببریم. در واقع همانطور که قبلا نیز گفته ام، این تازه شروع کار برای تیم فعلی است. در واقع بازیکنان در سن خوبی هستند و می توانند به مسیر خود ادامه دهند.

کلوپ در مورد اینکه فینال اروپای سال بعد در استانبول برگزار می شود و آیا می تواند تیمش را به آن شهر خاطره انگیز برای لیورپول ببرد یا خیر، گفت:

ما آنجا خواهیم بود! چند دقیقه به من زمان دهید. می دانیم که گاهی اوقات باید مسئولیت تاریخ را حمل کنیم و قطعا رسیدن به استانبول هدف ما خواهد بود ولی باید گفت این بسیار دشوار خواهد بود. دقایقی پیش با پپ گواردیولا پشت تلفن صحبت کردم. فیزیوتراپ ما در لیورپول در ابتدای فصل برای منچسترسیتی کار می کرد ولی می خواست قهرمان اروپا شود. خوب این یک شوخی بود! به هر حال ما به یکدیگر قول دادیم که فصل بعد نیز با یکدیگر رقابت کنیم. ما برای همه چیز تلاش خواهیم کرد و خواهیم دید چه چیزی کسب می کینم.

او در پایان خاطرنشان کرد:

وظیفه من این است که مسئولیت همه چیز را بر عهده بگیرم و به بازیکنانم آزادی عمل دادم تا به راحتی فوتبال بازی کنند. این درک من از فوتبال است. بسیار امشب برای بازیکنانم خوشحالم و برای خانواده ام نیز همچنین خوشحالم. حال می توان گفت فصلی خوب سپری شده است. ۹۷ امتیاز در لیگ که باورنکردنی بود و قهرمانی در اروپا. واقعا کاری که کردیم فوق العاده بود. حال پس از این قهرمانی به خانه بازمی گردیم. فصل پیش ما آن آواز معروف را خواندیم که مجددا به فینال باز خواهیم گشت. کسی فکرش را نمی کرد آن دوباره اتفاق بیفتد.