Tottenham's coach Mauricio Pochettino watches the Champions League final soccer match between Tottenham Hotspur and Liverpool at the Wanda Metropolitano Stadium in Madrid, Saturday, June 1, 2019. (AP Photo/Francisco Seco)

شب گذشته در چارچوب فینال لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۸/۱۹، تیم های لیورپول و تاتنهام به مصاف هم رفتند که قرمزها برای ششمین بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شدند.

به نقل از سایت رسمی یوفا، مائوریسیو پوچتینو پس از این دیدار گفت:

با وجود اینکه فصلی فوق العاده را سپری کردیم ولی اکنون بسیار ناراحتیم. باید به عملکردمان افتخار کنیم. من نیز واقعا به بازیکنانم، باشگاه و هواداران افتخار می کنم. این یک فینال بود و در خصوص اینکه می توانیم در آن پیروز شویم و نه اینکه خوب بازی کنیم، قبلا صحبت کرده بودیم. همه چیز در این دیدارها به جزئیات برمی گردد. یعنی مهم نیست کدام تیم شایسته باشد یا خوب بازی کند. شما فقط باید ببرید زیرا هیچکس نمی گوید آن تیم شایستگی بیشتری داشت و همه فقط قهرمان را می بینند.

سرمربی تاتنهام افزود:

ضربه پنالتی همه برنامه ها را تغییر داد. آن صحنه تاثیر زیادی روی تیم داشت و ما باید آن را مدیریت می کردیم ولی در هر حال تیمم خوب کار کرد. واقعا جبران آن گل ابتدایی سخت بود. در کل فکر می کنم ما بر بازی مسلط بودیم. موقعیت هایی خلق کردیم ولی لیورپول در مقابل دروازه ما هجومی تر و بالغ تر عمل کرد.

پوچتینو ادامه داد:

بسیار دردناک بود ولی در همین حال ما باید آرامش خود را حفظ کنیم و بازی را آنالیز کنیم. فصلی فوق العاده سپری کردیم و باید به خودمان افتخار کنیم. تمام کردن فصل در بین تاپ فور و همچنین رسیدن به فینال لیگ قهرماننا اروپا اولین بار بود در تاریخ باشگاه تاتنهام رخ می داد. حال باید خونسرد باشیم و حال خودمان را تغییر دهیم. به لیورپول تبریک می گویم. به کلوپ، بازیکنان لیورپول، کل باشگاه و هوادارانشان تبریک می گویم زیرا فصلی فوق العاده را سپری کردند. آنها امسال باورنکردنی ظاهر شدند.