لوییس همیلتون که در مسابقه سال ۲۰۱۵ موناکو به علت یک پیت استاپ اضافه، از هم‌تیمی وقت خود، نیکو روزبرگ شکست خورده بود، به هیچ وجه دوست نداشت در مسابقه امروز نیز رده نخست را به علت تعویض لاستیک‌ها از دست بدهد.

تنها پیت استاپ لوییس همیلتون در ابتدای گرندپری موناکو انجام شد. این پیت استاپ در زمان حضور ماشین ایمنی در پیست، به علت وجود تکه‌های لاستیک چارلز لکلرک صورت گرفت. همیلتون در پیت باکس، لاستیک‌های سافت خود را با لاستیک مدیوم عوض کرد. مدافع عنوان قهرمانی در حالی مسابقه را با لاستیک‌های ترکیب C4 به اتمام رساند که بقیه رقیبانش، از لاستیک هارد برخوردار بودند. البته مرسدس برای دیگر راننده خود یعنی والتری بوتاس نیز بر اساس لاستیک مدیوم استراتژی چیده بود اما برخورد ورشتپن به بوتاس در پیت لین، موجب شد تا بوتاس بلافاصله پس از اولین پیت استاپ، لاستیک مدیوم خود را با لاستیک هارد عوض کند.

همیلتون در دورهای پایانی گرندپری موناکو با فرسایش لاسیتک‌های خود، مخصوصا لاستیک جلو و سمت چپ، دست و پنجه نرم می‌کرد و در عین حال می‌بایست در مقابل حملات مکس ورشتپن نیز از خود مقاومت نشان دهد. همیلتون بارها در ارتباط رادیویی نگرانی خود بابت لاستیک‌ها و استراتژی را به اطلاع تیم رساند و حتی در مقطعی کار لاستیک‌ها را تمام شده خطاب کرد. همیلتون پس از پایان مسابقه، در مصاحبه با دیوید کولتارد گفت:

هرگز قرار نبود به پیت بروم. چند سال پیش در رده اول بودم و به پیت باکس رفتم و با شکست در آن مسابقه درس دردناکی آموختم. قرار نبود وارد پیت لین شوم، یا باید مسابقه را به پایان می‌رساندم یا تصادف می‌کردم. تقریبا بدون لاستیک رانندگی می‌کردم. می‌توانید ببینید که تا چه میزان کم‌فرمانی داشتم، ماشین نمی‌پیچید. لاستیک اشتباهی انتخاب کرده بودیم. با این وجود، تیم عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است. دستاوری که در طول این شش مسابقه داشتیم استثنایی است.
همیلتون در ادامه راجع به سختی مسابقه امروز در پیست مونت کارلو و همچنین نیکی لائودا صحبت کرد:

بدون شک سخت‌ترین مسابقه‌ای بود که تاکنون داشتم. من با روحیه‌‌ای مانند روحیه نیکی [لائودا] مبارزه کردم. نیکی در تیم مرسدس بنز شخصیتی تاثیرگذار بود، او کمک کرد ما به جایگاهی که اکنون در آن قرار داریم برسیم، پس امروز به احترامش کلاه از سر برمی‌دارم. من سعی داشتم تمرکزم را حفظ کنم و باعث افتخار او شوم. واقعا دلمان برایش تنگ خواهد شد.
همیلتون در پایان راجع به رقابت خود با مکس ورشتپن و صحنه برخورد سطحی بینشان گفت:

برخورد نزدیکی بود، مکس کمی دیر برای سبقت گرفتن اقدام کرد، خوشبختانه او را در لحظه آخر دیدم. فکر می‌کنم باله جلوی او در کنار چرخ عقب من قرار داشت، پس او به طور کامل سبقت نگرفته بود.