Ferrari

چارلز لکلرک می گوید پذیرفتن این اتفاق سخت است.

چارلز لکلرک می‌گوید پس از تصمیم اشتباه فراری و نفرستادن او به پیست در دقایق پایانی Q1، از سران تیم درخواست توضیح کرده است.

به گزارش Motorsport، ناکامی‌ها و اشتباهات تیم فراری در فصال ۲۰۱۹، با اتفاقی که امروز و در طول جلسه تعیین خط برای چارلز لکلرک رخ داد ادامه پیدا کرد. راننده اهل موناکو، در مرحله اول تعیین خط نتوانست در جمع ۱۵ راننده برتر قرار بگیرد. بسیاری از رانندگان در دقایق پایانی Q1 موفق به ارتقا زمان خود شدند و این در حالی بود که چارلز لکلرک و ماشین شماره ۱۶ فراری در گاراژ بودند. فراری در آن لحظه از امن بودن زمان لکلرک برای حضور در Q2 اطمینان داشت و اجازه نداد راننده جوان به پیست بازگردد. لکلرک لحظاتی پس از خارج شدن از فهرست رانندگان در Q1، در حالی که ناامید و خشمگین به نظر می‌رسید، به خبرنگاران گفت:

من از تیم پرسیدم آیا از اینکه در منطقه امن قرار داریم مطمئن هستند یا نه و آنها جواب مثبت دادند. من گفتم «آیا نباید بریم بیرون؟» اما جواب مشخصی ندادند. تاکنون توضیح دقیقی دریافت نکرده‌ام. پذیرفتن این اتفاق سخت است. این که با یک ماشین فراری در Q1 حذف شوید ناامیدکننده است، بدتر از آن، این است که چنین اتفاقی در خانه و در پیستی که نمی‌توان در آن سبقت گرفت رخ دهد. ما نباید مرتکب چنین اشتباهاتی شویم. این یک ناامیدی بزرگ است.

لکلرک با اتمام اولین دور سریع خود در تعیین خط، پس از آنکه به پیت لِین بازگشت، می‌بایست برای وزن‌کشی به روی باسکولِ FIA می‌رفت، اما تابلوی اعلان مارشال‌ها را ندید و از باسکول رد شد. پس از آن، لکلرک به کمک مکانیک‌های فراری برای وزن‌کشی به بخش مربوطه بازگشت. راننده تیم فراری در پاسخ به این سوال که آیا این اشتباه موجب از دست رفتن زمان برای بازگشت به پیست شد، گفت:

ما زمان زیادی داشتیم، حتی پس از آنکه مجددا از گاراژ خارج شدیم. مشکل اصلی باسکول نبود. برای ورود مجدد به پیست باز هم سوخت داشتیم و تنها باید لاستیک‌ها را عوض می‌کردیم. پس نه، باسکول مشکلی برایمان ایجاد نکرد. من به توضیح نیاز دارم. در حال حاضر چیزی نمی‌دانم.

لکلرک در پایان راجع به امیدهایش راجع به مسابقه اصلی که فردا برگزار خواهد شد گفت:

امیدوارم که باران ببارد تا کمی شانس داشته باشم. اگر پیست خشک باشد مسابقه کسل‌کننده‌ای خواهد بود. فکر کنم فردا مجبور خواهم بود بسیار ریسک‌پذیر باشم، حتی ریسک تصادف. اما در پایان تنها یک کار است که باید انجام دهیم؛ باید در سبقت گرفتن افراطی باشیم زیرا در پیست موناکو، سبقت گرفتن عمالا غیرممکن است.