به نقل از مارکا، رادامل فالکائو ستاره کلمبیایی باشگاه موناکو تصمیم گرفته تا به دوران حضور خود در این پرنس نشین خاتمه داده و در پایان فصل به تیم دیگری ملحق شود.

فالکائو که در سال ۲۰۱۳ با انتقالی ۶۰ میلیون یورویی از اتلتیکومادرید به موناکو پیوسته بود تا به این تیم متمول در راه کسب جام کمک کند، در این فصل به همراه دیگر بازیکنان موناکو برای فرار از سقوط جنگیده و در هفته پایانی (هرچند اندک) هنوز روی کاغذ یکی از گزینه های سقوط محسوب می‌شود. در چنین شرایطی و در ۳۳ سالگی، فالکائو به دنبال چالشی جدید است. 

به گزارش اکیپ، در این بین والنسیا گزینه ای جذاب برای فالکائو است و او قصد دارد بعد از ۶ سال، دوباره به فوتبال اسپانیا بازگردد. نکته ای که موجب تسریع این انتقال خواهد شد، ارتباط مناسب ژرژ مندس، مدیربرنامه های فالکائو با پیتر لیم، مالک باشگاه والنسیا است.

فالکائو که با دو فصل بازی برای اتلتیکومادرید در سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ سابقه بازی در لالیگا را دارد، با به ثمر رساندن ۵۲ گل در همین مقطع نشان داده راه گلزنی در این لیگ را به خوبی بلد است. علیرغم پا به سن گذاشتن، فالکائو افت محسوسی را در آمار گلزنی خود نشان نداده و بعد از دو مقطع کابوس وار در منچستریونایتد و چلسی، در بازگشت به موناکو موفق ظاهر شده است. او در سه فصل گذشته به ترتیب ۲۱، ۱۸ و ۱۴ گل برای موناکو در لیگ یک به ثمر رسانده و به همراه این تیم در فصل ۱۷-۲۰۱۶ قهرمانی را تجربه کرده است.

در کنار فالکائو، خاویر هرناندز مهاجم مکزیکی وستهم یونایتد دیگر گزینه سران خفاش ها برای پیوستن به والنسیا است. والنسیا که در جنگ سهمیه لیگ قهرمانان بر ختافه غلبه کرده، در ۳۸ بازی لیگ تنها ۵۱ گل به ثمر رسانده و بهترین گلزن این تیم نیز، رودریگو مورنوی ۱۴ گله است. در چنین شرایطی، جذب یک مهاجم چارچوب شناس برای نماینده لالیگا در فصل بعد لیگ قهرمانان ضروری به نظر می‌رسد.