لیگ یک فرانسه
سوم خرداد ۱۳۹۸
ساعت : ۲۳:۳۵
تحلیل بازی : بیشتر از ۳.۵ گل

به نظر می رسد که تیم رن جایگاه نهم خود در جدول را حفظ خواهد کرد. PSG علاقه ای به مرور خاطرات خود در این فصل ندارند و فصل ضعیفی در لیگ قهرمانان داشته اند. این وضعیت درر Coupe de la Ligue نیز به همین منوال بوده و درر Coupe de France باید بهتر عمل کنند. هر چند آنها موفق شدند لیگ یک فرانسه را ببرند اما در نهایت وضعیت توماس توچل با توجه به نزدیکی به تابستان ۱۰۰ درصد امن نیست.
آنها در دو بازی اخیر دو برتری راحت به دست آورده ند و توچل هنوزهم می تواند در پایتخت فرانسه موفق شوند. PSG، انگرز را با نتیجه (۲-۱) و دیژون را با نتیجه (۴-۰) کنار گذاشته و در این دو بازی ۶ گل به ثمر رسانده. حتی یک باخت برای توچل بسیار پر هزینه خواهد بود چرا که آنها طی ۴ بازی خارج از خانه ۳ باخت و یک برد داشتند.
رن می تواند از تاسف تیم پاریس در مورد عملکردش استفاده کند و با یک برد شیرین دوباره به لیگ برگرد. مردان David Guion این فصل فوق العاده و با کیفیت عمل کردند. ولی در چند هفته اخیر این تیم افت کرد، هر چند هفته گذشته تیم برکس را برد. رن برای کسب نتیجه مثبت در لیگ نیازمند بازگشت به روش قدیمی بازی خود است.
پیروزی آنها در آخر هفته اولین بردشان در هشت بازی گذشته بود و این نتایج با ۱۴ گل به ثمر رسیده در همین زمان به دست آمد. از این رو می توان فهمید که چرا طرفداران با این نتایج ناامید شده اند. تیم های مشابه از لحاظ کیفیت مانند تیم های استراسبورگ با نتیجه(۰-۴)، نیم (۰-۳) و کن(۲-۳) قبل از رن به گل دست یافتند، بنابراین ممکن است PSG شانس خود را به نمایش بگذارد. آنها همچنین در نیمی از این هشت بازی را ناکام ماندند و با هدف خود در برابر بوردو (۱-۰) رسیدند بنابرین امید زیادی به بردشان نیست.

پاریس تیم رن را در سپتامبر گذشته با نتیجه ۴-۱ شکست داد. هر چند این دو تیم فرق کرده اند اما این نتیجه برد آنها را تضمین می کند. ر اخیرا فوق العاده عمل نکرده است و PSG می تواند بازی خوب خود را به نمایش بگذارد. امباپه و دی ماریا از تیم پاری سن ژرمن در وضعیت عالی هستند و در ۱۱ بازی گذشته خود ۹ گل به ثمر رسانده اند . پاری سن ژرمن در ۴ بازی اخیر خارج خانه خود ۱۲ گل به ثمر رسانده اند و این موضوع و وضعیت کلی بازیکنان شانس به ثمر رساندن بیش از ۳ گل را بسیار بالا می برد. به علاوه انگیزه PSG برای پایان فصل با یک برد پر گل این پیش بینی را قدرت می بخشد.

ترکیب تیم رن با چیدمان (۴-۲-۳-۱):
دروازه بان
Edouard Mendy
دفاع
توماس فوکت/ Bjorn Engels / Yunis Abdelhamid / حسنی کامارا
هافبک
خاویر چاوالرین / Alaixys Romao / ماتیو کافارو / تریستان دینگومه / موسی دومبیا
حمله
هیون جون سوک
مصدوم
Virgile Pinson / Johann Carrasso / بولای دیا / کونان
مربی
David Guion

ترکیب تیم پاری سن ژرمن با چیدمان (۴-۳-۳):
دروازه بان
آلفونسه آرئولا
دفاع
توماس مونیر / پرسنل کیمپمبه / تیلو کهرر / لایوین کورزاوا
هافبک
دنی آلوز / لئاندرو پاردس / یولیان درکسلر
حمله
آنخل دی ماریا / ادینسون کاوانی / کیلیان امباپه
مصدوم
تیاگو سیلوا
مربی
Thomas Tuchel

بازی های اخیر رن
۱۸٫۰۵٫۱۹L1BordeauxReims0 : 1
11.05.19L1CaenReims3 : 2
04.05.19L1ReimsNimes0 : 3
28.04.19L1AngersReims1 : 1
21.04.19L1ReimsSt Etienne0 : 2
بازی های اخیر پاری سن ژرمن
۱۸٫۰۵٫۱۹L1Paris SGDijon4 : 0
11.05.19L1AngersParis SG1 : 2
04.05.19L1Paris SGNice1 : 1
30.04.19L1MontpellierParis SG3 : 2
27.04.19COURennesParis SG3 : 2
(2 : 2)
تقابل دو تیم رن و پاری سن ژرمن
۲۶٫۰۹٫۱۸L1Paris SGReims4 : 1
20.02.16L1Paris SGReims4 : 1
19.09.15L1ReimsParis SG1 : 1
23.05.15L1Paris SGReims3 : 2
08.08.14L1ReimsParis SG2 : 2