hamilton

لوییس همیلتون با اختلاف ۰٫۰۵۹ ثانیه نسبت به مکس ورشتپن بهترین زمان را در تمرین اول ثبت کرد.

عصر امروز، مسابقه فرمول یک ۲۰۱۹ موناکو، با برگزاری تمرین اول آغاز شد که طی آن لوییس همیلتون، مکس ورشتپن و والتری بوتاس در رده‌های اول تا سوم قرار گرفتند.

لوییس همیلتون انگلیسی موفق شد در جلسه تمرینی اول گرندپری موناکو، مکس ورشتپن از تیم ردبول را با اختلاف تنها  0.059 ثانیه شکست دهد. همیلتون به همراه هم‌تیمی خود، والتری بوتاس، در بیشتر زمان FP1 بهترین زمان‌ها را به خود اختصاص دادند و به نظر یک-دو دیگری برای تیم مرسدس بنز در راه بود تا آنکه مکس ورشتپن با ماشین RB15 بین این دو قرار گرفت.

رانندگان تیم‌ مرسدس از همان ابتدای تمرین اول بهترین زمان‌ها را ثبت کردند، این در حالی رخ داد که بقیه رانندگان در دقایق ابتدایی FP1، تنها برای گرم کردن لاستیک‌ها و رساندن ماشین به شرایط آمادگی مطلوب بر روی پیست ظاهر شدند. در ادامه، همیلتون و بوتاس زمان‌های نزدیکی ثبت کردند و پس از آنها چارلز لکلرک از فراری، در رده سوم قرار گرفت. همیلتون که به گاراژ رفته بود، بار دیگر به پیست بازگشت و بهترین زمان را ثبت کرد. پس از آن، بوتاس، لکلرک و فتل که با لاستیک‌های نو به روی پیست بازگشتند، زمان بهتری نسبت به همیلتون ثبت کردند، اما در نهایت راننده انگلیسی با ثبت زمان ۱:۱۲٫۱۰۶ به آنها پاسخ داد. سپس مرسدس و فراری برای مدت طولانی در پیست باقی ماندند، و همیلتون با همان زمان مذکور تا پایان تمرین اول، رده نخست را به خود اختصاص داد. مکس ورشتپن در انهتای جلسه تمرینی اول دومین زمان سریع را ثبت کرد تا مانع یک-دو تیم مرسدس در اولین جلسه گرندپری موناکو شود.

از اتفاقات مهم تمرین اول می‌توان به مشکل الکترونیکی ماشین کارلوس ساینز اشاره کرد. این ایراد موجب شد تا مک‌لارن در بیشتر زمان تمرین اول تنها یک ماشین بر روی پیست داشته باشد. در ادامه جدول کامل رده‌بندی زمان‌های ثبت شده توسط رانندگان در تمرین اول گرندپری موناکو را مشاهده می‌کنید: