Iran's national football team Head coach Carlos Queiroz waves to the journalists during a training session of Iran at the 2018 soccer World Cup in Moscow, Russia, Tuesday, June 12, 2018. (AP Photo/Hassan Ammar)

کارلوس کی روش از اهمیت بازی نخست تیم ملی مقابل یمن می گوید.

کارلوس کی روش باور دارد که بزرگ ترین اشتباه تیم ملی، دست کم گرفتن حریفان خواهد بود. با این حال او امیدوار است که تیم ملی جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ را به خوبی پشت سر بگذارد. 

به گزارش Sportskeeda، کارلوس کی روش در حاشیه تمرین تیم ملی، درباره اهمیت دست کم نگرفتن حریفان گفت:

اگر بخواهیم درباره رده بندی صحبت کنیم، ما در شرایط خوبی قرار داریم. اما بگویید کدام تیم ها از ۵ تیم برتر فیفا، توانستند در فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حضور یابند؟ تمام آنچه اهمیت دارد، نحوه بازی کردن شما در روز مسابقه است. 

کارلوس کی روش در ادامه گفت:

در حال سپری کردن مراحل پایانی تمرینات هستیم و کم کم به پایان آن نزدیک می شویم. می خواهیم از خوب بودن اوضاع یقین پیدا کنیم. وقتی برابر یمن قرار گرفتیم، تنها به دنبال این هستیم تا روی آن مسابقه تمرکز و فکر کنیم. در حال حاضر تنها بازی مقابل یمن اهمیت دارد. برای آن ها احترام خاصی قائل هستیم و می دانیم همه در جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ می خواهند شروع خوبی داشته باشند. با این حال ما به دنبال یک شروع خوب هستیم. مسیری طولانی طی کردیم و اگر خدا بخواهد، تا جایی که ممکن است بالا می رویم. 

کی روش این نکته را ذکر کرد:

در تورنمنت ها، شروع خوب مهم است ولی از آن مهم تر، نحوه به پایان رساندن است. هر موفقیتی، با قدم های کوچک شروع می شود و باید برای رسیدن به هدفمان، ثبات و پایداری داشته باشیم. باید آماده لحظات خاص باشیم و از نظر ذهنیتی خود را تقویت کنیم.  

سرمربی پرتغالی تیم ملی در پایان گفت:

نشستن در خانه و اظهار نظر کردن، کار بسیار راحتی است. بدون پیروزی به جام نمی رسید و این که بدون برد به بازی دوم و سوم بروید نیز شرایط همین طور است. شما جامی را کسب نمی کنید. الان مهم نیست در جام ملت ها چه اتفاقی رخ می دهد. همان طور که ذکر کردم، فعلا بازی با یمن اهمیت دارد.  

تیم ملی ایران در اولین بازی خود در جام ملت های آسیا ۲۰۱۹، در روز دوشنبه مقابل یمن قرار خواهد گرفت.