اروپا

ارنستو والورده رسما از سمت مربیگری بارسلونا برکنار شد و کیکه ستین جایگزین او شد. اما بی شک کارنامه والورده در این باشگاه اصلا عملکرد ضعیفی نبوده و حداقل می توان گفت که لایق این رفتار خشن از سمت مدیران بارسلونا نبوده و نیست.

والورده با بارسا دو سال متوالی قهرمان لالیگا شده است. در این فصل هم بارسا مدعی عنوان قهرمانی است و در یک هشتم نهایی مسابقات لیگ قهرمانان هم حضور دارد. اما استایل بازی بارسلونا تحت مربیگری والورده همیشه مورد نقد بوده است و باخت این تیم مقابل اتلتیکومادرید و حذف آنها از سوپرجام اسپانیا بی شک ناامید کننده و عجیب بوده است.

اما آیا اخراج او در نیم فصل حرکت مناسبی از سمت مدیران باشگاه بوده است؟ کیکه ستین در اظهارات خود بعد از پذیرفتن سرمربی گری بارسا گفته که موقعیت فعلیش را در خواب هم نمی دیده است. این درحالی است که والورده در یک نامه ی بسیار محترمانه برای اعضای تیم سابقش آرزوی موفقیت کرده است.

والورده در یکی از زشت ترین و خشن ترین واکنش های چند سال اخیر توسط یک باشگاه سطح اول مانند بارسلونا از سمت خود کنار گذاشته شد و این در حالی است که اقدامات عجیب بارسا در قبال او بسیار عجیب بوده است. باشگاه بارسلونا در یک ویدئو از اقدامات او در دو سال و نیم مربیگریش در بارسا قدردانی کرد اما در بیانیه ی وبسایت بارسا اشاره به شکست های این تیم مقابل رم و لیورپول با بزرگ نمایی، سایه بزرگی بر روی دستاوردهای این مربی انداخته اند.

کارشناسان صنعت فوتبال هنوز در حال تحلیل رفتار بارسا هستند و عموما از آن به عنوان رفتاری بسیار نامناسب برای باشگاهی در حد و اندازه ی بارسلونا یاد می کنند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

استوکس احتمال حضورش در پرسپولیس را افزایش داد

رادولوویچ سرمربی ذوب آهن شد

author
نویسنده :

امیر علی پور

کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی ، کارشناس سئو و مدیریت محتوا

مطالب مرتبط