اروپا

ارنستو والورده سرمربی اسبق باشگاه بارسلونا روز سه شنبه با شاگردانش خداحافظی کرد و کمپ نو را ترک کرد. والورده روز دوشنبه توسط مدیران باشگاه بارسلونا سمت خود برکنار شد.

تحت مربیگری والورده در 2 سال گذشته بارسا دو بار قهرمان لالیگا شده است و امسال هم در کنار رئال مادرید مدعی عنوان قهرمانی است. اما با شکست بارسا مقابل اتلتیکومادرید در مسابقات سوپرجام اسپانیا، موقعیت والورده به عنوان سرمربی باشگاه بارسلونا زیر سوال رفت و مدیران باشگاه سریعا به دنبال جایگزینی برای او رفتند.

اولین گزینه برای جایگزینی او ژاوی، ستاره سابق این باشگاه بود. ژاوی اما پیشنهاد بارسلونا را رد کرد و تصمیم گرفت این فصل مربی باشگاه فعلیش یعنی السد قطر بماند.

بارسا به عنوان دومین گزینه سراغ کیکه ستین رفت و با او تا پایان 2020 برای مربیگری تیمش قرارداد بست. والورده در صحبت های خود با رسانه های اسپانیایی درباره این جدایی صحبت هایی کرده است:

«طرفدارن عزیز بارسلونا، کار من به عنوان سرمربی باشگاه بارسلونا تمام شده است. در مدت این دو و نیم سال لحظات بسیار خوبی را در کنار تیم و در کنار شما تجربه کردم. لحظاتی سختی را هم در کنار هم تجربه کردیم. قبل از هر چیزی می خواهم از طرفداران تشکر کینم که در این مدت با حمایت و علاقه زیاد تجربه ی فوق العاده ای برای من بوجود آوردند.»

«می خواهم از تمام کسانی که در طول این مدت دو و نیم سال به باشگاه کمک کردند تشکر کنم. همینطور می خواهم از بازیکنانم تشکر کنم که با تلاش زیاد اجازه دادند تا باهم فاتح جام ها شویم. از امروز برای آنها آرزوی موفقیت در کنار مربی جدیدشان کیکه ستین را دارم.»

منبع: FoxSports

به اشتراک گذاری این مطلب!

معارفه «ستین» در جمع بارسایی‌ها

استوکس احتمال حضورش در پرسپولیس را افزایش داد

author
نویسنده :

امیر علی پور

کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی ، کارشناس سئو و مدیریت محتوا

مطالب مرتبط